Rasizm i dyskryminacja w pracy (Human Resources)

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by AnitaCz » 28 May 2014, 16:11 Rasizm i dyskryminacja w pracy (Human Resources)

Witam,
Mam problem w pracy z moim pseudo menagerem. Po tym jak ostanio nazwal mnie idiotka przy klientach zglosilam problem do mojego head officu. W odpowiedzi napisali ze jak mi sie nie podoba praca to sie moge zwolnic (!!!) Jak sie domyslacie nie zostawie tego tak. Bo to nie pierwszy raz kiedy obrazil mnie przy ludziach. Polecono mi uslugi organizacj Human Resources, zna ktoś ta organizację? Kożystal ktoś? A może polecicie mi jakies inne rozwiazanie?

AnitaCz
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 28 May 2014, 15:54
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 29 May 2014, 06:33

Ale nazwanie kogos idiota nie ma nic wspólnego z rasizmem czy dyskryminacją. To mozna podciągnąć pod bulling chociaż przy jednorazowej takiej akcji nie wiem jakiego rozwiązania oczekujesz? Przeprosin? Tylko krótko po nich beda intensywnie szukac haka na ciebie zeby cie zwolnić.
Moja rada zmierz jak najwięcej takich dowodów i dopiero wal...

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
2

Human Resources to nic innego jak kadry- duze firmy maja dzialy kadrowe,ktore pomagaja ogarnac wiekszosc papierologii zwiaznej z zatrudnianiem pracownikow, urlopami, pakietem socjalnym itp.
Moze chodzilo o zlozenie skargi do kadr? Dziwne. Jesli uwazasz, ze ewntualna skarga moze cos zmienic, lepszym jej adresatem bedzie bezposredni przelozony Twojego kierownika.Skarga powinna miec charakter pisemny. Jesli nalezysz do zwiazkow zawodowych to mozesz tez u nich poszukac pomocy.

Niemniej zwykle w takich sytuacjach firmie jest latwiej wymienic "nizszego" ranga i stazem pracy pracownika kozystajac z byle pretekstu.

Warto przemyslec wszystkie za i przeciw przed podjeciem konkretnych dzialan.

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

Szczerze to moga mnie zwolnic nawet jutro nie zalezy mi. Ale nie pozwole zeby ta lachudra wyzywała sie na ludziach. To nie jest pierwszy raz kiedy ludzie oskarżają go o rasizm. I nie pierwszy raz kiedy poniża mnie przy ludziach bo jestem kobieta. Pisemna skarga do przełożonego skonczyla sie tym ze obwinili mnie za cala sytuacje. Mój przelozony jest pakolem a jego przelozony hindusem. Jeśli chodzi o inne zachowania to np prosze się juz o urlop od 3 miesięcy mam do wykorzystania jeszcze 20 dni. Na urlopie byli juz wszyscy hindusi i pakole, nawet Chińczycy tylko nie Polacy. Jest tego bardzo dużo ale nie,chce sie tu rozpisywać. Czyli ta organizacja w żaden sposób mi nie pomoże? Cala ta firma to jeden wielki hinduski bajzel, ale pracuje tu juz dwa lata i ciezko sie rezygnuje ze stalego kontraktu.

AnitaCz
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 28 May 2014, 15:54
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 30 May 2014, 08:01

Skoro ci nie zalezy to znajdz sobie inna prace...
Moim zdaniem tam nic tymi skargami nie ugrasz. I jeszcze raz to nie rasizm tylko conajwyzej dyskryminacja.
Jesli chodzi ci o osobista zemste to jedynie zmieraj mocne dowody...i wtedy udaj sie do CAB tam cie pokieruja gdzie i jak zalatwic sprawe albo zapisz sie do union.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Jasne ze dyskryminacja nie daj sie , pisz zazalenia , jak ty tego nie zrobisz to beds tak dalej robic . A wypwiedzi takie jak,, nie dasz rady , lepiej zwolnij sie ,, jak ja to slysze i to jeszcze od polaka to mnie krew zalewa . Im nikt dupy nie ruszyl i nie doswiadczyli dyskryminacji wiec takie rady niech zostawia dla siebie . Nie daj sie ! Zapisz sie do zwiazkow zawodowyvh ,placi sie tam na miesiac jakies male pieniadze ale warto beda sie bali , przynajmniej anglicy , a to pakole wiec nis wiem . Dasz rade , wiecej dowodow i dzialaj .

Anna SZYMANCZAK
Przyczajony
 
 
Posts: 9
Joined: 4 Apr 2013, 09:01
Reputation point: 4
Neutralny
Top
3

'pakole, hindusi', 'hinduski bajzel' -ktoś tu faktycznie jest rasistą ale nie mam na myśli twojego szefa...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
8

dokladnie tak ludzik50. ;-)
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
User avatar
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 483
Age: 51
Joined: 14 Oct 2006, 18:39
Location: Ha'il Saudi Arabia
Reputation point: 76
Poczciwy
Top
-2

Jestem osoba ktora sobie nie pozwoli na takie a nie inne traktowanie. Wiec bede walczyc bez wzgledu na to czy mnie zwolnia czy nie. Dzieki Anna Szymanczyk za wsparcie. Napewno sie zarejestruje w tym Union. Dam wam znac jak sie to skonczyło - Przykra historia z panem pochodzenia Azjatyckiego zeby nie napisac pakolem albo ci..a bo mi znowu zwroca uwage ci co napewno na codzien uzywaja innego slownictwa.

AnitaCz
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 28 May 2014, 15:54
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

@AnitaCz, spraw sobie dyktafon i postaraj się nagrać taką rozmową, jak Ciebie wyzywają, czy w inny sposób poniżają. Dowód będzie konkretny.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

Dobre rady zawsze w cenie ;-). Nie bedzie konkretny. Wcale go nie bedzie. Nagrywanie rozmow tak samo jak kontrola komputerow w pracy jest nielegalna o ile osoba nagrywana/sprawdzana nie zostanie o tym poinformowana.
Ma magiczna rozdzka wie czego od niej chce,
Wysmienicie zna moj gust - oczy, buzka, biust....
User avatar
anirad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 483
Age: 51
Joined: 14 Oct 2006, 18:39
Location: Ha'il Saudi Arabia
Reputation point: 76
Poczciwy
Top
0

Nawet niech puści potem bambusom, aby wiedzieli iż nie będą bezpieczni, iż są w oku "wielkiego brata".
Może ich poinformować, przed rozmową. Po polsku.

rad
Stały Bywalec
 
 
Posts: 325
Joined: 28 Jan 2008, 21:07
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 1 Jun 2014, 11:55

Problem jest taki Rad ze tak pozyskany dowód mozesz sobie wsadzić głęboko tam gdzie słońce nie dochodzi.


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Nagrywaniem kogoś bez jego wiedzy narobisz sobie więcej kłopotów niż on sobie publicznym ubliżaniem Ci.Bądź mądrzejsza od niego.Musisz być more specific notuj każde zdarzenie w postaci daty, godziny, kto był wówczas świadkiem.Dysponując tylko i wyłącznie listą przypadków o konkretnej godzinie, dacie, miejscu i świadkach możesz coś wskórać.Inaczej będzie to pusty zarzut nie poparty ądnymi konkretnymi faktami.
Instytucją która może Ci pomóc to CAB- Citizen's Advice Bureau
Nie oskarżaj kogoś pochopnie o rasizm, trzeba być delikatna w zarzucie rasizmu.Trudno mu będzie udowodnic że motywem jego krytycznych uwag pod Twoim adresem jest fakt iż jesteś polką.O ile już podobna sytuacja nie miała miejsca w stosunku do innego polaka/polki, to co najwyżej można mu zarzucić odnosznie się do podwładnego bez należytego poszanowania jego godności, ale nie rasizm.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

Zadzwoń do Acas podpowiedza Ci co z tym zrobic ostatecznie mozesz dostac nawet prawnika jesli inne srodki zawioda. W sumie mozesz ich nagrywac i poinformowac ich o tym w trakcie kazdego nagrania moze przynajmniej ich to troche zmieni. Współczuje.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI