Polskie tablice rejestracyjne i poruszenia sie autem w UK

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
mam37 wrote:piotrekpiotrek, bzdury Ci pisza widac ze nikt nie mial do czynienia z tym problemem
napisz mi swoj numer fona wszystko ci powiem gdzie masz isc i co zrobić nie bede sie rozpisywac na forum bo wszyscy wszystko wiedzacy i tak będą wiedziec lepiej
jak zwykle ktos prosi o pomoc to po uj mu pomagac jak można po nim pojechać
nie wdze tu cwaniactwa ani niczego zlego pisze ze wjechal w styczniu i w lipcu chciał wracac do pl
ja mialam ten problem z policja 2 krotnie i 2 krotnie sprawe w sądzie każdą wygrałam pomege ci napisz do mnie podaj numer fona to ci pomogę



Oczywiście...bzdury.
Masz tu parę bzdur ze strony Gov.uk :

Driving with a foreign registration number
UK residents aren’t allowed to use non-UK registered vehicles on UK roads. The only exceptions are if you:

work in another EU member state and use an EU-registered company car temporarily in the UK
lease an EU-registered car and use this temporarily in the UK

kolejne:

7. Temporary imports
You can usually use a vehicle displaying non-UK number plates without needing to tax or register it in the UK if all of the following apply:

you’re visiting the UK and don’t plan to live here
you only use the vehicle up to 6 months in a 12-month period (1 single visit, or several shorter visits adding up to a 6-month period)
the vehicle is registered and taxed in its home country
You must tax and register your vehicle in the UK straight away if you become a resident in the UK or your stay is longer than 6 months.


To są te bzdury, dalej podtrzymuję słowa o "cfaniakowaniu".
Pomóc można każdemu, ale nie w "cfaniakowaniu" i oszustwie.

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

tak się zastanawiam, czy policja roześmiała się od razu z jego tłumaczenia czy dopiero w radiowozie ;) -w lipcu wraca więc w styczniu przyjechał po swoje rzeczy, natomiast głównym atutem jest fakt, że kiedyś jeździł autem na angielskich blachach :576:
mam37- przestań opowiadać pierdoły, nie można jeździć po Anglii na polskich blachach i tyle, może Twoja ciocia która Cię odwiedza tylko...

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

Najgorsze w/g mnie jest ciche przyzwolenie rodaków do takich zachowań.
Późniejsze biadolenie i narzekanie, jaki to Ja biedny jestem...samochód mi aresztowali za NIC :D jest już tylko ..."łabędzim śpiewem"

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

Zacznijmy od tego, że kolega Piotr nie podał najważniejszej informacji, bez której wszystkie wasze rozważania i wnioski mozna o kant d... potłuc.
A mianowicie - kiedy przyjechał do Anglii. Nie samochodem, bo to już powiedział, że samochod przyprowadził w styczniu, żeby się "zwieźć" w lipcu.

mam37 Linki przytoczone przez Ciebie mogą potwierdzać Twoje wnioski jak również ludzika czy wielkiegomara.
Wszystko zalezy od odpowiedzi na powyższe pytanie... Czy jest rezydentem czy jeszcze nie.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

AdamBoltryk wrote:Zacznijmy od tego, że kolega Piotr nie podał najważniejszej informacji, bez której wszystkie wasze rozważania i wnioski mozna o kant d... potłuc.
A mianowicie - kiedy przyjechał do Anglii. Nie samochodem, bo to już powiedział, że samochod przyprowadził w styczniu, żeby się "zwieźć" w lipcu.

mam37 Linki przytoczone przez Ciebie mogą potwierdzać Twoje wnioski jak również ludzika czy wielkiegomara.
Wszystko zalezy od odpowiedzi na powyższe pytanie... Czy jest rezydentem czy jeszcze nie.

Pozdrawiam



Niestety nie ma nic do rzeczy kiedy kolega przyjechał.
Ważne jest czy pracował tu legalnie, jeśli pracował choćby dzień, to nie obowiązuje go te słynne 6- mc ( stąd moje wklejki ze strony gov.uk) gdyż od ręki staje się rezydentem i samochód musiał być zarejestrowany w Uk "natychmiast" , tu powinien nastąpić koniec tematu.. 8)

Również Pozdrawiam

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

Spoko,
Gdybyś znalazł jeszcze i podesłał/podlinkował zapis, że podejmując tutaj pracę na miesiąc automatycznie pierwszego dnia stajesz się rezydentem, to byłoby miło.

1. Z punktu widzenia przepisów podatkowych (zarówno UK jak i PL) nie ma czegoś takiego i obowiązuje mgliste określenie "centrum zyciowego" definiowanego jako pobyt w danym kraju dłuższy niż 6 miesięcy w danym roku podatkowym. I nie ma w przepisach mowy o długości okresu zatrudnienia.
2. Idąc Twoim tokiem rozumowania - student przyjeżdżający do UK na wakacje i podejmujący tutaj pracę na 2-3 miesiące 1go dnia zatrudnienia staje sie rezydentem i musi płacic podatki tutaj i nie ma prawa jeździć swoim samochodem... Jak dla mnie bzdura na kółkach.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Tak jak pisze kolega przejazdem czy turystycznie możesz poruszać się autem na polskich blachach.Podejmujesz pracę osiedlasz się w uk obowiązkowo wymiana blach na uk.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

AdamBoltryk wrote:Spoko,
Gdybyś znalazł jeszcze i podesłał/podlinkował zapis, że podejmując tutaj pracę na miesiąc automatycznie pierwszego dnia stajesz się rezydentem, to byłoby miło.

1. Z punktu widzenia przepisów podatkowych (zarówno UK jak i PL) nie ma czegoś takiego i obowiązuje mgliste określenie "centrum zyciowego" definiowanego jako pobyt w danym kraju dłuższy niż 6 miesięcy w danym roku podatkowym. I nie ma w przepisach mowy o długości okresu zatrudnienia.
2. Idąc Twoim tokiem rozumowania - student przyjeżdżający do UK na wakacje i podejmujący tutaj pracę na 2-3 miesiące 1go dnia zatrudnienia staje sie rezydentem i musi płacic podatki tutaj i nie ma prawa jeździć swoim samochodem... Jak dla mnie bzdura na kółkach.

Pozdrawiam



Przeczytaj uważnie to co wklejiłem po angielsku, masz tu jasno wyjaśnione o tych twoich 6 m-cach.

Akurat student może używać swojego samochodu :)

Naprawdę to nic trudnego wyszukać takie informacje na stronach urzędowych, można zaoszczędzić zbędnej dyskusji i dezinformacji.
Gość chciał przycfaniakować ale niestety, tym razem się nie udało, bo w bajki o sprowadzeniu auta teraz i powrocie w lipcu...jakoś nie wierzę

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

Czytam uważnie Twoje wklejanki i jak dla mnie wynika z tego, że musisz zmienić blachy na UK jesli JESTES rezydentem.
Tu jest pies pogrzebany - kiedy otrzymujesz status rezydenta. Gwarantuje Ci, ze nie jest to automatycznie związane z podjęciem tutaj pracy.

Pozdrawiam
PS. zeby nie było - nigdy w UK nie jeździłem na polskich blachach.

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Osiedlając się i podejmując prace stajesz się automatycznie rezydentem.
Czytaj: http://www.universumkielce.pl/zasilki.html
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

AdamBoltryk wrote:Czytam uważnie Twoje wklejanki i jak dla mnie wynika z tego, że musisz zmienić blachy na UK jesli JESTES rezydentem.
Tu jest pies pogrzebany - kiedy otrzymujesz status rezydenta. Gwarantuje Ci, ze nie jest to automatycznie związane z podjęciem tutaj pracy.

Pozdrawiam
PS. zeby nie było - nigdy w UK nie jeździłem na polskich blachach.



No to teraz Ja poproszę o jakieś fakty na potwierdzenie tego co piszesz i co gwarantujesz, z linków i wklejek moich i kolegi wyżej wynika jasno... Podejmując pracę w Uk stajesz się jej rezydentem


PS. Nawet Cię nie posądzam o jazdę na polskich tablicach :D



Trochę z innej beczki, z tego co widzę na ulicach to samochodami na polskich tablicach jeżdżą głównie imigranci z krótszym stażem. Nie słyszałem i nie mam wśród swoich znajomych z którymi jesteśmy tu od 2005 roku takich "kozaków".

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

wielkimar wrote:No to teraz Ja poproszę o jakieś fakty na potwierdzenie tego co piszesz i co gwarantujesz,


Proszę bardzo.

Dz.U. z 2012 poz. 361 • Brzmienie od 27 maja 2014
USTAWA z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
(...)
Art. 3. 1. Osoby fizyczne, jeżeli mają miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów (nieograniczony obowiązek podatkowy).

1a. Za osobę mającą miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uważa się osobę fizyczną, która:

1) posiada na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej centrum interesów osobistych lub gospodarczych (ośrodek interesów życiowych) lub

2) przebywa na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej dłużej niż 183 dni w roku podatkowym.


Co prawda polska ustawa, ale tutaj jest podobnie. Jakoś nie widzę wzmianki o nabyciu statusu rezydenta z pierwszym dniem zatrudnienia.

O status rezydenta kiedyś mozna się było starać w UK PO ROKU przebywania i CIĄGŁEJ pracy. Ludzie zbierali payslipy i czasami był płacz jak nie mogli się doszukać 2 czy 3 i była dziura w ciągłości zatrudnienia.
I jak widzę niewiele się w tym zakresie zmieniło
http://brytyjskieobywatelstwo.co.uk/rez ... 3cGO3w_wcB

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 20 Jun 2014, 07:18

Adam ty cutujesz definicje statusu rezydenta jaki obowiazuje w PL wg polskiego prawa.
Nie chce mi sie szukać źródła ale z tego co wiem w GB nabywasz status rezydenta z dniem kiedy podejmujesz tutaj prace.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

Adam, nie chce mi się szukać, tutaj drugi link z google:

http://www.mib.org.uk/Customer+Services ... ce+CBC.htm

i tam: It is an offence not to re-register the vehicle if it is in the UK in excess of 6 months within a 12 months period. If there is an intention to reside permanently in the UK from the outset, the vehicle should be re-registered immediately (See the Foreign motorists visiting the UK area of the website).
Te 'intention to reside' to m.in podjęcie pracy właśnie

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

Linka którego podałem (o rezydenturze w Anglii) już nie chciało Wam sie czytać. Spoko. Tez nie do wszystkich zaglądam.

Na szybko co znalazłem na temat Waszego intention to reside:

A wide range of evidence has to be examined in evaluating intention. No single act or circumstance is determinative; all facts, including apparently trivial ones, have to be considered.

Źródło: http://www.hmrc.gov.uk/manuals/rdrmmanual/rdrm22320.htm

Podjęcie pracy JEST single act, czy to Wam się podoba, czy nie.
Podjęcie pracy jest JEDNYM z czynników nabycia rezydentury.

ludzik Stwierdzenie-klucz z Twojego cytatu - intention to reside permanently. Przyjazd i praca przez 2-3 miesiące NIE JEST intencją osiedlenia się na stałe.

Dla mnie EOT.
I tak wiecie lepiej.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI

cron