Na jakich warunkach Housing Benefit????

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by cyrkon1 » 2 May 2007, 18:13 Na jakich warunkach Housing Benefit????

Witam wszystkich. Szukam informacji o tym komu się należy i na jakich warunkach ten benefit..
Może przedstawię sytuację, będzie prościej, więc...
Szwagier pracuje na wyspach od lipca, siostra wraz z jednym dzieckiem zjeżdżają w czerwcu. Chcą wynająć mieszkanie, ale wyżycie z jednej wypłaty to ciężka sprawa. Czy to jest ważne jakie mieszkanie się wynajmuje i od kogo? Skoro jest jedno dziecko to trzeba w takim przypadku wynająć mieszkanie z dwoma sypialniami czy może być z jedną? Czy trzeba wynająć mieszkanie przez agencję czy jest to bez znaczenia?
Może ktoś mi jeszcze powiedzieć jakie należą się benefity dla takiej rodziny? Bo są też jeszcze jakieś, które przysługują po pierwszym dniu pracy i te drugie, na które można liczyć po przepracowaniu roku kalendarzowego. Dziecko ma 3 lata i na szkołę za małe a przedszkole dużo kosztuje, chciałabym się dowiedzieć czy przysługuje jej Child Support Maintenance jak nie przepracowała ani jednego dnia na wyspach. Ja przyznam się szczerze jestem tu w podskokach 2 lata ale nie mam żadnym innych benefitów poza Child benefit bo dobrze z mężem zarabiamy i się nie orientuje w tych sprawach.
Szukam informacji od ludzi, którzy mieli podobne przypadki, przepraszam że zatruwam, ale ważna sprawa.
Dziękuję za wszelkie informacje.
User avatar
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Age: 43
Joined: 19 Feb 2007, 17:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by sasiadstar » 3 May 2007, 00:13 Re: Na jakich warunkach Housing Benefit????

Po pierwsze jezeli szukaja mieszkania niech sie zorjentuja czy aby moga sie starac o home benefit w agencji bo niekazda na to zezwala a mozna dostac prawie calkowity zwrot wynajmu (2 dzieci) pozatym mozna dostac tax work benefit children tax benefit (sorki dokladnych nazw niepodam i przepraszam zato wszystkich niechcce mi sie poprostu szukac dokladnych nazw bo sam nie biore ale znam osoby ktore dostaja takie tematy i ,oja panna pomagala wypelniac takie swistki)
Ogolnie mowiac jedna osoba pracujaca jest w stanie wyzywic rodzine i jeszcze sporo odlozyc dzieki tym dodatkom
Pozdro

sasiadstar
Początkujący
 
 
Posts: 46
Joined: 7 Jul 2006, 20:26
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by cyrkon1 » 3 May 2007, 09:33 Re: Na jakich warunkach Housing Benefit????

sasiadstar wrote:Ogolnie mowiac jedna osoba pracujaca jest w stanie wyzywic rodzine i jeszcze sporo odlozyc dzieki tym dodatkom


No i właśnie oto mi chodzi, żeby mogli cokolwiek dostać i pożyć aż dziecko pójdzie do szkoły i wtedy będzie czas na znalezienie pracy, początki bywają trudne. Pozdrawiam.
User avatar
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Age: 43
Joined: 19 Feb 2007, 17:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by cyrkon1 » 3 May 2007, 09:37 Re: Na jakich warunkach Housing Benefit????

Dzięki, więc o agencji już wiem, o benefitach także, poczytałam wczoraj.
Czy ktoś się orientuje jak to jest z ilością sypialni, aby można było dostać dofinansowanie, informacje z własnej autopsji.
Dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam Forumowiczów.
User avatar
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Age: 43
Joined: 19 Feb 2007, 17:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by reniatom » 5 May 2007, 11:22 Re: Na jakich warunkach Housing Benefit????

z tego co moj kolega dostaje dodatki to mowil ze jest roznica czy masz 2 corki lub corke i syna. bo jezeli wynajmiesz chate majac 2 dziewczynki to im wystarczy jedna sypailnia.czyli 1 bedroom dla rodzicow i 1 bedroom dla dzieci. a jak jest syn i coreczka to wtedy wchodza w gre 3 sypialnie bo dzieci powinny miec osobne sypialnie.tak wiec majac 2 corki jak wynajmiesz chate z 3 sypalniami to dostaniesz dodatku tyle jak za chate z 2 sypialniami.a pozatym powiedz im zeby nastawili sie psychicznie na dlugie oczekiwanie na kase bo niektorzy czekaja na benefity po pol roku, fakt ze ci wyrownaja wszytko od daty wplyniecia aplikacji ale za cs trzeba zyc zanim zaczna przysylac kase.i lepiej nic nie krecic w aplikacji bo i tak wczesniej czy pozniej przyjda na chate i wszystko sprawdza wlacznie z payslipami.

reniatom
Początkujący
 
 
Posts: 21
Joined: 25 Jul 2006, 10:03
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Thomas » 5 May 2007, 11:49 Re: Na jakich warunkach Housing Benefit????

hej, a czy dostal ktos dofinansowanie, kto nie ma dzieci??no i jakie w tedy mieszkanie?
...
User avatar
Thomas
Zaangażowany
 
 
Posts: 1369
Age: 41
Joined: 2 Sep 2006, 19:42
Location: Hill Top, W brom
Reputation point: 67
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by cyrkon1 » 5 May 2007, 13:08 Re: Na jakich warunkach Housing Benefit????

Dziękuję za odpowiedzi.
User avatar
cyrkon1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 376
Age: 43
Joined: 19 Feb 2007, 17:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ja-box » 2 Jun 2007, 15:30 House Benefit ,na jakich warunkach?

Witam wszystkich
Mam małe pytanko które zapewne pojawialo sie juz nie raz na forum ale nigdzie nie moge znaleść dokladnej informacji,dlatego prosze o pomoc.
Czy moze mi kotos powiedziec jeżeli mam 1 dziecko i mieszkam razem z partnerką jak duże możemy wynająć mieszkanie ażeby zakwalifikować sie do house benefit?tz.czy możemy wynająć 2 badroom??i w jakich granicach cenowych musimy sie zmiescic.
Za odpowiedz i pomoc z góry GORĄCO DZIĘKUJĘ !!!!
User avatar
ja-box
Początkujący
 
 
Posts: 17
Age: 40
Joined: 13 May 2007, 13:45
Location: Głogów
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 2 Jun 2007, 20:03 Re: Na jakich warunkach Housing Benefit????

2 bed room mozesz spokojnie wynajac, jeden dla dziecka drugi dla was, nie wiem czy sa jakies ograniczenia cenowe, ja kiedys probowalem w takim kalkulatorze to nalezalo sie jak patrzylem i 450 na miesiac i 800
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ja-box » 2 Jun 2007, 20:38 Re: Na jakich warunkach Housing Benefit????

A ile trzeba czekać na przyznanie house beneit tu w Birmingham?
I jeszcze jeden wątek,słyszalem iż aby wynając mieszkanie np za 450 funtów sam musze zarabiac okolo 1000 na miesiac.A jesli zarabiam najniższą?jak sie ma do tego house benefit??
z góry wielkie dzięki
User avatar
ja-box
Początkujący
 
 
Posts: 17
Age: 40
Joined: 13 May 2007, 13:45
Location: Głogów
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 2 Jun 2007, 21:07 Re: Na jakich warunkach Housing Benefit????

no jak sie ma , czym mniej zarobisz to wiecej benefitu dostaniesz, musisz pamietac , ze to co zaplacisz w agencji np te 450 na miesiac, to nie sa wszystkie koszty, dodatkowo musisz liczyc ok 90 na tax, prad i gaz tez ok 80, telefon jakis czy net ok 30, oplata za kontrakt ok100 i to raczej trzeba placic co 6 miesiecy dla agencji. Jak widzisz w sumie to sie troche uzbiera ok 680 albo i wiecej , zalezy jaki jestes oszczedny, zjesc cos musiszi ubrac sie tez i jakies dodatkowe przyjemnosci rowniez co jakis czas , wiec jak to przeliczysz z tego minimum za duzo ci nie zostanie, ale wlasnie po to jest ten benefit, ze w takich przypadkach pomagaja jezeli nie pobierasz working tax credit , to spokojnie mozesz dostac nawet ok 100 na tydzien housing benefitu, ja kiedys mniejwiecej tyle mialem, potem sie wiele zmienilo i teraz mi sie juz nie nalezy ten benefit
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ja-box » 2 Jun 2007, 21:57 Re: Na jakich warunkach Housing Benefit????

No cóż wielkie dzieki za informacje!
A zakladając ,ze pobieram workin tax i child tax na jaki house benefit moge liczyć,przy zarobkach w/w?
User avatar
ja-box
Początkujący
 
 
Posts: 17
Age: 40
Joined: 13 May 2007, 13:45
Location: Głogów
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wsiaz » 3 Jun 2007, 09:06 Re: Na jakich warunkach Housing Benefit????

no to zalezy ile pobierasz working tax, bo do wyliczania housing benefit musisz przedstawic working tax jako zrodlo twego dochodu
Kiedys mialem tygodniowo ok 200 na reke wyplaty, bez working tax mialem ok 60-80 housing benefitu, potem doszedl tax credit ok 120 i housing benefit juz mi sie nie nalezal bo i wyplaty wzrosly rowniez, to tak orientacyjnie napisalem

[ Dodano: Nie Cze 03, 2007 10:09 ]
sasiadstar wrote:Po pierwsze jezeli szukaja mieszkania niech sie zorjentuja czy aby moga sie starac o home benefit w agencji bo niekazda na to zezwala a mozna dostac prawie calkowity zwrot wynajmu (2 dzieci) pozatym mozna dostac tax work benefit children tax benefit (sorki dokladnych nazw niepodam i przepraszam zato wszystkich niechcce mi sie poprostu szukac dokladnych nazw bo sam nie biore ale znam osoby ktore dostaja takie tematy i ,oja panna pomagala wypelniac takie swistki)
Ogolnie mowiac jedna osoba pracujaca jest w stanie wyzywic rodzine i jeszcze sporo odlozyc dzieki tym dodatkom
Pozdro


Nie rozumiem co ma agencja do housing benefitu?
Nikogo w agencji nie musisz sie pytac o pozwolenie, bo to nie od nich zalezy, jak masz umowe na dom to mozesz sie starac o dodatek, chyba ze bierzesz z takiej agencji , gdzie nie daja umowy
User avatar
wsiaz
Zadomowiony
 
 
Posts: 833
Joined: 23 Jan 2007, 23:03
Reputation point: -1
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI