Koszt połączeń do pl z sieci 3 (abonament)

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
Moze sie ktos zainteresuje. Jest cos takiego jak operatorzy Betamax. Serwisow jest mnsotwo, w zasadzie nei wiem jaki jest cel tego, bo wszystkie naleza do tej samej firmy. Juz gdzies tu na forum o tym pisalem.

Przyklad voipdiscount.com. Zaklada sie konto, doladowywuje za 10EURO, mzona ustawic autodoladowanie jesli ktos chce, ale w zasadzie uwazam, ze niepotzrebnie. Ale... maja numer dostepowy, w zasadzie w Anglii sa 3. Dzwoni sie na ten numer wczesniej po dodaniu swojej komorki do konta po czym wklepuje sie numer i dzwoni. Po doladowaniu jest okres 120 dni gdzie np. do Polski na stacjonarki nie ma oplaty.

Dla przykladu jesli chodzi o koszty za minute to:

Poland (Landline) FREE* FREE*
Poland (Mobile) £ 0.0167 £ 0.0192

Poza okresem darmowym:
Poland (Landline) £ 0.0125 £ 0.0142

Co za tym idzie doladowywujemy 10EURO, mamy 120 dni za free na stacjonarki, po tym okresie NIE TRACIMY kwoty doladowania dalej mamy kase do wykorzystania. Dodatkowo z racjiz e dzwonimy na numer stacjonarny do Anglii nie kosztuje to nas nic z abonmentu dodatkowo, bo minuty sa wliczone.

Ja wiem ze mowimy o smiesznych kosztach rzedu 5p/min ale jesli ktos wiecej gada i sie zastanowi to troszke bardziej skomplikowany proces powoduje ze rozmowy sa 5 razy tansze, bo voipdiscount daje rate w postaci 1p za minute... takze sie oplaca. Oczywiscie to umzoliwia nam tez dzwonienie do innych krajow i jak ktos ma rodzine w USA to czasami tez sie oplaca, bo w USA czesc sieci komorkowych betamax tez ma za free.

Ja tego uzywam chyba od 8 lat, uzywalem rowniez w polsce zeby dzwonic przez internet bo kiedys nie bylo opcji aplikacji na telefon lub numeru dostepowego. Teraz uzywam glownie numeru dostepowego dlatego ze polaczenie przez internet nie zawsze jest stabilne - szczegolnie jak sie jedzie autem czy cos.

Ja te 10 EURO wydzwaniam juz rok i dalej mi zostalo 2.26 EURO.
User avatar
Thorwald
Rozeznany
 
 
Posts: 109
Age: 40
Joined: 23 Feb 2011, 22:27
Location: Hereford
Reputation point: 11
Neutralny
Top
0

lukzlo wrote:
magiera23 wrote:Mam O2 od paru ale pay as you go. Dzwonie bezposrednio na kom za 5p i stacjonarne 2p. Na abonament zazwyczaj sa troche inne warunki. Chce sie przeniesc do 3 ze wzgledu na neta ale na stronie znalazlem stawke do pl 48p - masakra.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2


Jeśli chodzi o neta, to fakt 3-ka ma dobre oferty, bo jako jedyna z niewielu daje nielimitowany internet za niewielką stawkę. Ale żeby nie było za kolorowo, to 3-ka jednak jest kiepską siecią. Po pierwsze lipny(a nawet zanikający) zasięg w miejscach gdzie inne sieci mają na full-a, po drugie neta można używać tylko na swoim telefonie( nie udostępnisz np. przez Wi-Fi/USB na kompa czy na inny telefon). Po trzecie robią "obiecanki cacanki", z początkiem grudnia miało wejść 4G a mamy już ponad połowę miesiąca i jak było cicho tak jest cicho, przy czym inne sieci już od dawna mają 4G.
Ogólnie nie polecam tych darmozjadów.

sylka9567
Przyczajony
 
 
Posts: 4
Joined: 6 Nov 2011, 10:12
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Eryk1 » 23 Dec 2013, 21:26 Re: Koszt połączeń do pl z sieci 3 (abonament)

Ja tez na 3 nie narzekam choc zauważyłem ze w miejscach gdzie byl problem z netem wystarczylo odpalic na nowo telefon i wszystko zaczynalo dzialac normalnie.

Eryk1
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 27 Apr 2007, 20:40
Reputation point: 16
Neutralny
Top
0

Kto Ci takich glupot naopowiadal? Internet mozesz udostepniac jak chcesz i ile chcesz. Hotspot osobisty- jest taka zakladka i hulasz po laptopie albo ktos hula jak udostepnisz haslo. Sam tak robie juz od 3 lat. Jedynie co sie z Toba zgodze, to fakt, ze czesto zanika siec ale wydaje mi sie, ze wlasnie ma to zwiazek z 4g.
Pozdrawiam
Co jest doktorku???
User avatar
wielki szu
Początkujący
 
 
Posts: 35
Joined: 28 Aug 2006, 13:47
Location: city centre
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI

cron