Prom z Calais

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by holloqi » 21 Aug 2013, 22:00 Prom z Calais

Witam

za miesiąc wyjeżdżam do Uk autem, poprzenie wątki są dość stare,więc sprubuję odświerzyć temat. Co chwilę się coś zmienia.

1) na jakiej stronie najlepiej zarezerwować bilet na prom i jaka jest tolerancja błędu przyjazdu? Nie wiem co mnie może spotkać na drodze,korki,objazdy,a będę jechał pierwszy raz.

2) Czy dużo wcześniej trzeba to zrobić? Czy im bliżej wyjazdu tym drożej?

3) I w końcu czy to jest Dunkierka,czy Calais?

Za wszelkie infomacje dziękuje

holloqi
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 43
Joined: 3 Apr 2013, 08:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 21 Aug 2013, 22:22 Re: Prom z Calais

1) najlepiej na stronie przewoźnika DFDS Seaways, chyba, że znów się coś zmieniło :). Tolerancja zależy od obłożenia. Jak prom będzie pełny to nie wpuszczą. Jak półpusty to i 4h przed planowanym terminem pozwolą płynąć. Generalnie lepiej przyjechać za wcześnie jak się spóźnić -> kupić bilet na kurs z dużym zapasem czasu. Co do korków, to myślisz, że tylko Ty tak bedziesz miał? Tak ma każdy, więc wiesz. Pomysl. policz, zdecyduj.

2) Na stronie masz kalendarz i zaznaczasz kiedy chcesz płynąć. Jak Ci sprzedadzą bilet, to znaczy, że juz można kupić :) Generalnie nocne kursy są tańsze. Cena zalezy od wielu czynników. m.in daty wyjazdu (okolice świąt, weekend/środek tygodnia itd).

3) kwestia gustu. Z Calais prom płynie jakieś 40 minut. Z dunkierki 1,5h. Ja preferuję Dunkierkę, bo po (...)-nastu godzinach jazdy można się chwile zdrzemnąć. A 1,5h drzemki zawsze lepsze niż 40 min.

Życzę szerokiej drogi i niskich fal :)

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by malenkagdz » 22 Aug 2013, 09:23 Re: Prom z Calais

ja z calais plynelam ok 1,5h nie 40 minut , lepiej miec kilka godzin w zapasie niz "leciec" na ostatnia chwile
Class. Get some.

Life is much more beautiful to me when looking through the camera lens.

malenkagdz
Zaangażowany
 
 
Posts: 1178
Age: 32
Joined: 8 Nov 2008, 15:32
Location: Perry Barr
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by wielkimar » 22 Aug 2013, 14:41 Re: Prom z Calais

AdamBoltryk wrote:3) kwestia gustu. Z Calais prom płynie jakieś 40 minut. Z dunkierki 1,5h. Ja preferuję Dunkierkę, bo po (...)-nastu godzinach jazdy można się chwile zdrzemnąć. A 1,5h drzemki zawsze lepsze niż 40 min.

Życzę szerokiej drogi i niskich fal :)

Pozdrawiam



Jakiś super-hiper szybki ten prom :D , mi euro-tunelem zajęło 35 min.
Prom, to co najmniej 1,5- 2h
Pozdrawiam.

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by rmazurek » 22 Aug 2013, 19:10 Re: Prom z Calais

Dodam od siebie, ze chyba najlepiej wyjechac w sobote z PL.

Osobiscie jezdze do dunkierki ale roznica odleglosci jest marginalna w stosunku do trasy.

Zawsze bylo OK.

Wyjezdzam zazwyczaj kolo 10-11 rano z pod lublina w sobote - na 24 jestem juz na parkingu przed promem. Prom rezerwuje na 8 rano w niedziele wiec mam kilka godzin na sen.

W weekend jest maly ruch w europie wiec prawdopodobienstwo stania w korku jest male - na tygodniu jak trafisz na godziny szczytu to jest masakra(najgozej jak jeszcze zdazy sie jakis wypadek,wtedy stoi sie godzinami).
User avatar
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 38
Joined: 27 Aug 2012, 12:38
Location: Castle Bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 22 Aug 2013, 22:23 Re: Prom z Calais

Może mi się coś pomieszało z tym czasem, ostatni raz płynąłem jakieś 3 lata temu :)
Ale to z było z SeaLine, a nie DFDS....
Ale chyba nadal do Calais płynie krócej niz do Dunkierki?

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by holloqi » 23 Aug 2013, 08:53 Re: Prom z Calais

Wielkie dzięki za odpowiedzi.

Wyjadę o 5 rano więc bezpiecznie bedzie gdzieś na 18stą zabukować bilet,bo wg Google Maps droga z Dolnegośląska do Calais zajmie mi 10 godzin. Na promie może utnę komara i dalej w drogę. Jadę pierwszy raz i chcę łyknąć trasę jednym ciurkiem,więc mam nadzieję że mi się uda. Zapytam jeszcze przy okazji czy nie ma problemu z AutoMapa w nawigacji,czy daje radę w Europie,czy idzie pobłądzić? Czy to raczej nawigacja jest odpowiedzialna za gubienie sygnału?


pozdrawiam

holloqi
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 43
Joined: 3 Apr 2013, 08:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by marass85 » 23 Aug 2013, 16:12 Re: Prom z Calais

Ja jechalem 2 tyg temu pierwszy raz ze Szczecina wyjazd 10:30-11 jakos po drodze moze z godz przerw byla no i o 21 bylismy i godz na prom sie czekalo. Co do nawigacji tooo spedzilem kilka ladnych dni aby zorienowac jak to wyglada w Europie i automape to mozesz chyba raczej sobie odpuscic, w PL sie sprawdza ale dalej to kazdy znajacy temat odradza, a chwalili Ci co maja nijakie pojecie. Osobiscie kupilem nawiigacje modecomamx3, ktora jest swietnym wyborem bo pod nia sobie wgrywasz program nawigacyjny jaki chcesz i aktualizujesz na biezaco za free :) iGO primo - polecam sprawdzone w boju, jedyne co to trzeba dobrze ustawic opcje dotyczace trasy i wszystko gra.

Co do promow zobacz sobie na linkferry... ja teraz juz bede bookowal na grodzien kiedy ceny sa duzo wyzsze i u nich ma bilet za 35F a u konkurencji min ponad 50F wiec zawsze jakas rozncia jest :) pzdr
swiatem rzadza paradoksy...

marass85
Raczkujący
 
 
Posts: 54
Age: 39
Joined: 3 Mar 2013, 13:45
Location: B23
Reputation point: 17
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by holloqi » 23 Aug 2013, 21:50 Re: Prom z Calais

ok. dzięki marass

za chwilę poszukam jakieś nawigacji na allegro. Raczej skorzystam z postoju nocnego,znaczy podjadę pod prom w okolicach 22 i kimnę się do rana żeby na świeżo pojechać przez Anglię. Czy bukowanie biletu na prom odbywa się podobnie jak na samolot? Bukuję przez neta - płacę - i odprawiam się online? podjeżdżam tylko z gotowym biletem pod prom? Może to banalne pytanie,ale po wodzie pływałem tylko kraulem :?

holloqi
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 43
Joined: 3 Apr 2013, 08:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 23 Aug 2013, 22:06 Re: Prom z Calais

Nie ma czegoś takiego jak odprawa :)
Podjeżdżasz pod budkę, podajesz wszystkie paszporty i bilety, urzędnik z Border Agency sprawdza i daje Ci zawieszkę na lusterko z numerem linii, jedziesz, szukasz linii i stajesz. Jak zaczenie się ładowanie na prom to ludzie z linii podejdą i oderwą z biletów końcówki od banderoli :P
Wjeżdżasz jadąc za wszystkimi. Stajesz, gdzie Ci wskażą, zaciągasz hamulec, gasisz silnik, wysiadasz, zamykasz samochód i idziesz na górę.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

FemalePostNapisane by koperek » 24 Aug 2013, 19:55 Re: Prom z Calais

kupowanie biletu jest podobne. wpisujesz dane samochodu i pasazerow i placisz. masz dwie opcje biletu zwykla i extra(nie paamietam jak sie dokladnie nazywaja) w kazdym badz razie jezeli masz prom na 22.00 to w tej zwyklej opcji mozesz wjechac o 20.00 jak i o 24.00-czyli jeden przed i jeden po (dla spoznialskich). spisz sobie nr rezerwacji bo czesto pytaja w pierwszej budce. dostaniesz swoja zawieszke i bilet i jedziesz dalej. sprawdza paszporty i znowu jedziesz dalej az bedziesz na parkingu. tam przed wjazdem na prom ktos zazwyczaj odrywa ci kawalek biletu. no i wjezdzasz na prom. zostawiasz samochod i idziesz sie zrelaksowac na gore:) tam mozna zjesc cos, wypic, kupic, przespac sie itp. nie krepuj sie wziac poduszki czy kocyka na gore bo 90 procent ludzi tak robi.

koperek
Początkujący
 
 
Posts: 19
Joined: 21 Mar 2011, 17:21
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by holloqi » 25 Aug 2013, 06:25 Re: Prom z Calais

ok. więc jeśli mam prom o 6 rano to o której najpóżniej mam być przed tą budką by wjechać na prom?

holloqi
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 43
Joined: 3 Apr 2013, 08:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by rmazurek » 25 Aug 2013, 07:41 Re: Prom z Calais

Oni zalecaja zeby byz najpozniej 45min przed wyplynieciem ale ja proponuje pojechac tam na 4 rano -2h przed.
User avatar
rmazurek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 38
Joined: 27 Aug 2012, 12:38
Location: Castle Bromwich
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by wielkimar » 25 Aug 2013, 10:25 Re: Prom z Calais

marass85 wrote:Ja jechalem 2 tyg temu pierwszy raz ze Szczecina wyjazd 10:30-11 jakos po drodze moze z godz przerw byla no i o 21 bylismy i godz na prom sie czekalo. Co do nawigacji tooo spedzilem kilka ladnych dni aby zorienowac jak to wyglada w Europie i automape to mozesz chyba raczej sobie odpuscic, w PL sie sprawdza ale dalej to kazdy znajacy temat odradza, a chwalili Ci co maja nijakie pojecie. Osobiscie kupilem nawiigacje modecomamx3, ktora jest swietnym wyborem bo pod nia sobie wgrywasz program nawigacyjny jaki chcesz i aktualizujesz na biezaco za free :) iGO primo - polecam sprawdzone w boju, jedyne co to trzeba dobrze ustawic opcje dotyczace trasy i wszystko gra.

Co do promow zobacz sobie na linkferry... ja teraz juz bede bookowal na grodzien kiedy ceny sa duzo wyzsze i u nich ma bilet za 35F a u konkurencji min ponad 50F wiec zawsze jakas rozncia jest :) pzdr



A czemuż to twierdzisz, że Automapa jest zła w Europie ?.
Korzystałem z Automapy przez 5-6 lat, nie zawiodła mnie nigdy, jeśli nie miałeś z nią do czynienia to nie pisz, że jest zła bo jest wprost przeciwnie.
Co do cen promów patrz głównie na stornach przewoźników i nie " linkferry", tylko " Myferrylink " ( czyli były Seafrance ), lub Dfdsseaways to z tańszych, jeśli droższe ( choć nie zawsze ) to P&O, lub Eurotunnel.

wielkimar
Rozeznany
 
 
Posts: 203
Joined: 3 Jun 2007, 21:09
Reputation point: 25
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by holloqi » 26 Aug 2013, 02:26 Re: Prom z Calais

ok. wiem już całkiem dużo, z racji tego że spał będę w samochodzie i jechał z samego rańca dalej. Jest jakiś parking przed promem. Zanim podjadę do tej nie szczęsnej budki?

holloqi
Początkujący
 
 
Posts: 14
Age: 43
Joined: 3 Apr 2013, 08:37
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI