Wyjazd autem do PL - a hotelik ,motelik .hostelik na sen.

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by Fok@ » 28 Mar 2014, 12:58

Dla mnie prom to odpoczynek. Na poczatku pływalem z ramsgate do ostende 4h. Teraz z dover-cale I jest całkiem szybko I przyjemnie. A bujanie na promie pomaga ululac :) p.s czy ceny promów az tak podrożały ? Bywalo ze placilem od 30-60 funtow a teraz widze 100...

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
User avatar
Fok@
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 11 May 2006, 09:46
Location: Birmingham
Reputation point: 29
Pokojowy
Top
0

Każdy ma swoje własne preferencje, dla mnie spanie na promie to tylko pogorszenie sytuacji, bo potem już nigdzie mi się nie chce jechać ;)
Co do czasu- Adam, Ty podajesz sam czas na promie, ale przecież zawsze masz kolejki do promu a potem zanim wypłynie to też jeszcze pół godziny potrafi minąć, potem znowu czekasz aż zadokuje i zanim go pootwierają...
2.5 -3 godziny to z Dover do Calais czyli najkrótsza trasa to jest absolutne minimum, ja jak pisałem o ponad 5 godzinach to też właśnie z Dover do Calais, ale to był już chyba extremalny przypadek.

ludzik50
Rozeznany
 
 
Posts: 199
Joined: 26 Aug 2013, 20:40
Reputation point: 38
Pokojowy
Top
0

Dla mnie najlepsza opcja jest samolot szybko przyjemnie i bezpiecznie. Podróż autem strata kosmicznej ilości czasu, a dodatkowo po dotarciu do celu potrzeba czasu na zregenerowanie sił. Ja osobiście wogule nie widzę sesu jazdy autem ale jak już było powiedziane kazdy ma swoje upodobania.

Guest
 
 
Top
0

xxxx Kwestia potrzeb/możliwości.

Jak wozisz tylko fajki, to oczywiście samolot>samochod.
Ale jak chcesz zabrać dwie walizki każda po 15kg, albo przetworów z pół świniaka...

Jak jedziesz sam to oczywiście samolot>samochod
Ale jak jedziesz, Ty, żona i 2ka dzieci...

I tak mozna ciągnąć.

tunelowcy rozumiem, że na pociąg nie ma kolejek, wjeżdżacie na pociąg jak tylko przyjedziecie na stację i odjeżdzacie natychmiast jak tylko zaciągniecie hamulec. Nie ma się co kopać - kazdy ma swoje peferencje i upodobania. Ja nie przekonam Was, Wy nie przekonacie mnie.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

Adas wlasnie tak. Na pociag nie ma kolejek wjezdzam od razu i eyjezdzam sprobuj kiedys co do reszty to jak adam pisze 4 oxoby bilet na swieta wielkanocne to jakies 600/700 f plus autobus by dojechac do lotniska i w pl i tu . Zdecydowanie tAniej dla mnie to auto no i zawsze jedzonka swojskiego przywioze jak i sloiki hee pozdrawiam

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

Tak zapomniałem, ze większość ludzi zabiera ze sobą jedzenie na kolejne pól roku(mimo, ze w polskich sklepach mozna dostac wszystko) jak już czasem jadę samochodem do Polski to mam zawsze podczas powrotu ubaw na promie z jajek w wytlaczankach na podszybiu :-)

Guest
 
 
Top
0

jajek nie przewożę ani ziemniaków bo jest zakaz przez niemcy zaduże ryzyko
ale czemu nie ? Po co mam płacić za kiełbase na grila np zwyczajną tutaj w przeliczeniu 20 zł jak mogę po drodze kupić w pl za np 13 zł
Kupuje grześki moim dziewczyną bo je uwielbiaja iplace połowe mniej niz w polskim sklepie ser kilo w polskim sklepie kosztuje 6 f to jest 30 zł a ja kupuje kilo za 18 zł
jak ktos ma kasy w pip i jej nie liczy to pewnie tymbardziej xxx was jest tylko 2 je a nas 4 ro
dużo więcej potrzeb w jedzeniu dziewczyny nie żywią sie samymi jajkami a przedewszystkim slodyczami i kupuje zawsze w pl jak tylko moge i ile moge
Lubie tez w pl kupić przyprawy jak pieprz koperek pietruszke warzywko i tp
po co mam przeplacać ?
no i na koniec najlepsze w pl kupuje szynke surowa i łopatke a moj tatuś robi mi słoiki i biała nie ma lepszej i tego sie wycenić nie da no i wiem co jem miam miam:))

Dodano: -- 29 mar 2014, 11:59 --

a i jeszcze jedno xxx jak bedziesz miał dziecikiedyś powyżej 2 lat i będziesz chciał lecieć do pl na świeta i koszt biletu samolotowego to 1500/2000 tysiące tozastanowisz sie nad podróżą autem
No chyba ze kasa u Ciebie się nie liczy no to wtedy nie ma sprawy , jakbym miala jej zadużo też bym latała i brała po 4 bagaże do samolota albo i 6 :))

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

xxxx wrote:Tak zapomniałem, ze większość ludzi zabiera ze sobą jedzenie na kolejne pól roku(mimo, ze w polskich sklepach mozna dostac wszystko) jak już czasem jadę samochodem do Polski to mam zawsze podczas powrotu ubaw na promie z jajek w wytlaczankach na podszybiu :-)

Wiesz niektórzy mają zwierzęta i je biorą ze sobą, nie ktorzy mają fobie latania a jeszcze inni chcą zabrać jak najwiecej do lub z polski. Czy się oplaca czy nie czasami nie ma innego wyjscia.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
User avatar
Fok@
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 11 May 2006, 09:46
Location: Birmingham
Reputation point: 29
Pokojowy
Top
0

mam37 i ile tej kiełbasy, sera wędlin wezmiesz po 15kg i ciekawe co z tym wszystkim zrobisz, a już o kondycji tych cudow przywiezionych latem w temperaturze ponad 20 stopni nie chce nawet myśleć ale smacznego.
Z cenami samolotów to ostro przesadzasz w tym roku na boże narodzenie lecialem za 150£ osoba, 3 lata temu 120£ osoba, za jakiś czas lecę na Kaukaz z jena przesiadka bilet znalazłem za 190£ więc dla chcacego nic trudnego wystarczy dobrze poszukać.

Guest
 
 
Top
0

Lecialam 12 lutego czyli czas nie swiateczny w jedna strone za 4 osoby 750 f chcialam leciec na swieta cena z birmi do bydgoszczy kupujac w grudniu 1790 nie przesadzam co kielbaski robionej przez tatke jest w sloikach nic im nie dolega sam ja u mnie jadles hee a co do sera i rezxty mam duza lodowke samochodowa nic sie im nie dzieje nastepnie w domku dziele i mroze starczua mi to na okolo 2/3 miesiace pozdrawiam

mam37
Stały Bywalec
 
 
Posts: 493
Joined: 23 Aug 2012, 10:54
Reputation point: 45
Pokojowy
Top
0

xxxx wrote:(...)znalazłem za 190£ więc dla chcacego nic trudnego wystarczy dobrze poszukać.


tia, tylko czemu ZAWSZE te najlepsze oferty są nie w tym terminie w którym ja chcę lecieć? A w moim terminie są z kosmosu? Jeśli planujesz urlop pod ceny biletów, to masz fajnie. Nie wszyscy tak mogą.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

w temacie ktos sie pyta o motelik, hostelik jakies fajne miejsce na przerwe w trakcie jazdy samochodem do polszy a wy o cenach biletow na samolot piszecie...

dzieki za taka pomoc...

greg2904
Rozeznany
 
 
Posts: 108
Joined: 10 Nov 2012, 15:08
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

Previous

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI