Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by iwona1234 » 7 Aug 2013, 21:26 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

u nas sytuacja ta sama wystawiony samochod na b.ham przychodzi e-mail po angielsku ze chca od nas kupic auto platnosc przez pay pal ktos przyjedzie po auto bo sam pan osobiscie zajety mocno praca.a ja mowie do meza jezeli jedzie kierowca po auto to czemu od razu gotowki nie przywiezie, nie zobaczy auta i moje slowa jak dzis pamietam nic tylko oszusci odpisalam ze w ten sposob auta nie sprzedaje .kilka razy wystawialismy auto na b.ham i za kazdym razem te same wiadomosci ze chca od nas kupic auto.a autem do dzis jezdzimy bo nie sprzedalismy i jestem z naszego autka zadowolona:)i szczesliwa ze sie nie dalam nabrac bo bym zostala bez niczego

iwona1234
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 14 Nov 2012, 15:21
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 9 Aug 2013, 08:32 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

A co by się stało , jakbym wystawiła auto z zawyżoną ceną (lekko nie warte swojej ceny ) , ktoś by odpisał, chce kupić , ja się zgadzam , on wysyła mi pieniądze na paypal, bierze lawetą auto , laweta za rogiem a ja myk do komputera i likwiduję konto pay pal ? Okradłabym złodzieja ? :D
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 9 Aug 2013, 08:44 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

O to chodzi że ty tych pieniędzy nigdy nie zobaczysz na paypalu,dostajesz email że na Twoje konto paypal została wpłacona taka i taka suma aby to sprawdzić kliknij poniżej link otwiera się strona paypal i widzisz sumę na koncie że jest ale ta strona jest podrobiona bo łapiesz telefon i dzwonisz do paypal w tym samym czasie i tych pieniędzy niema.A dużo osób to wzrokowcy zobaczy strona paypal kasa jest zamyka link i czeka co dalej.Tak moja koleżanka sprzedała telefon zobaczyła na linku forsę telefon spakowała i bach na pocztę i wysłała pod podany adres.Puzniej wchodzi na stronę paypal aby kasę przelać na konto bankowe a tam niema nic więc dzwoni sprawdzają i nie było żadnej wpłaty na to konto.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by jarocin » 9 Aug 2013, 09:04 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

malaroksi wrote:A co by się stało , jakbym wystawiła auto z zawyżoną ceną (lekko nie warte swojej ceny ) , ktoś by odpisał, chce kupić , ja się zgadzam , on wysyła mi pieniądze na paypal, bierze lawetą auto , laweta za rogiem a ja myk do komputera i likwiduję konto pay pal ? Okradłabym złodzieja ? :D

Mój znajomy tez wpadł na taki pomysł i myślał ze przechytrzy oszustów, dostał kasę na paypal i od razu przelał ja na konto, ale mimo wszystko pay pal i tak mu ją odebrał.
Plusa maił z tego takiego ze się pozbył starego grata, którego i tak miał na złom oddać.

O to chodzi że ty tych pieniędzy nigdy nie zobaczysz na paypalu,dostajesz email że na Twoje konto paypal została wpłacona taka i taka suma aby to sprawdzić kliknij poniżej link otwiera się strona paypal i widzisz sumę na koncie że jest ale ta strona jest podrobiona bo łapiesz telefon i dzwonisz do paypal w tym samym czasie i tych pieniędzy niema.A dużo osób to wzrokowcy zobaczy strona paypal kasa jest zamyka link i czeka co dalej.

Profesjonalni oszuści przelewają kasę na prawdzie konto paypal, to co opisujesz to robota amatorów , którzy liczą że trafi na kompletnego głupka.

jarocin
Rozeznany
 
 
Posts: 174
Joined: 11 Jul 2012, 07:05
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by malaroksi » 9 Aug 2013, 09:17 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

jarocin wrote:od razu przelał ja na konto, ale mimo wszystko pay pal i tak mu ją odebrał.
No bo wciąż miał konto paypal , mi chodzi o to by całkowicie zamknąć konto ,zlikwidować je :)
Darwas wrote:wysłała pod podany adres.
Równie dobrze pod wskazany adres może podjechać "banda misia " i trochę przywrócić do pionu oszusta. Że się ludzie nie boją...

Dodano: -- 9 sie 2013, o 10:18 --

A tak swoją drogą , to nie da się zgłosić pay palowi , że samochód został odebrany, jest umowa i by oddali niesłusznie cofnięte pieniądze?
User avatar
malaroksi
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2759
Age: 44
Joined: 6 Jul 2008, 13:53
Location: West Bromwich
Reputation point: 170
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 9 Aug 2013, 10:04 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

malaroksi wrote:Darwas napisał(a):
wysłała pod podany adres.
Równie dobrze pod wskazany adres może podjechać "banda misia " i trochę przywrócić do pionu oszusta. Że się ludzie nie boją...

No można by było tylko w ty przypadku mojej koleżanki telefon został wysłany do Nigerii.Dużo jest w internecie właśnie na temat telefonów i oszustwa jeżeli ktoś sprzedaje na ebay uk to rada zaznaczyć tylko i wyłącznie uk.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by Fok@ » 9 Aug 2013, 11:35 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

Nie no nie trzeba nawet sie logowac do paypala zeby wiedziec ze to scam jak ktos prosi nas o wysylke do Nigerii. Na to moja 3.5 corka by sie nie nabrała. Zone nie dawno jakis bambus z ebaya meczyl zeby mu zdjecia wyslala produktu na emaila bo chcialby wiecej detali. Pozniej meczyl ja o adres paypal bo ma jakis problem z platnoscia itp. Zona nie podala wiec gosciu na chybił trafil wyslal podrobionego maila paypala na emaila ktory nie jest zarejestrowany do konta. Wystarczy byc o drobine ostroznym I nie zachlannym.

sent from galaxy note 2
User avatar
Fok@
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 11 May 2006, 09:46
Location: Birmingham
Reputation point: 29
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by Darwas » 9 Aug 2013, 11:49 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

I tu się zgadza bo jeżeli transakcja idzie przez ebay to nikt nie widzi gdzie do kogo kasa idzie jest zapłać klikamy zapłacono i po kłopocie.Wiadomo że jest możliwość przelewu pieniędzy po przez paypal między sobą nie kiedy wysyłam do Polski w tak sposób ale adres do mojego konta znają osoby zaufane nie pierwszy lepszy.Tak jak mówisz nie podawać adresu paypal.
User avatar
Darwas
Zadomowiony
 
 
Posts: 693
Joined: 26 Jan 2008, 11:01
Location: Dudley
Reputation point: 58
Poczciwy
Top
0

MalePostNapisane by scigi » 22 Aug 2013, 20:52 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

Od 3 dni Tom Laylor - tak się przedstawia chce kupic moją SonyXperia Z.
Nawet dzisiaj dostałem potwierdzenie z PayPal że, pieniądze już są tylko muszę wysłać telefon.
Coś mi to nie grało i zacząłem szukać w sieci - po czym wylądowałem u Was.
Dzięki wielkie - straciłbym "nówkę" Sony. Jutro dzwonię do PayPal w tej sprawie.

Z poważaniem Marek Zagajewski.

scigi
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 22 Aug 2013, 20:44
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by marii » 10 Sep 2013, 07:02 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

Thanks for the swift response and do as well advise on the least
amount you will like to give it away as i am buying this for Dad and
due to the nature of my job and location...i will not be able to come
for inspection,am a very busy type as i work long hours everyday,i
have gone through your advertisement and i am satisfied with it.

As for the payment..i can only pay via the fastest and secure way to
pay online(PayPal) here.

I have a private courier agent that will come for the pick up after
the payment have been made ...so no shipping included and With the
issue of my details,transferring the name of ownership and signing of
all paperwork will be done by the courier services company agent so
you don't have to worry about that.

You can now send me your PayPal email so i can pay in right away and
also include your address in your reply.If you don't have a paypal
account, you can easily set up one...log on to www.paypal.co.uk and
sign up its very easy... i would have loved to talk to you on phone
but i work mainly offshore, our phone is down on the rig right now due
to bad weather, that was why i sent you a text, i even wonder how my
message deliver to you but for now we can only communicate through the
same mailing channel.await your reply asap. i will advice you to
remove the advert from the site if you are ready to sell for me. i
will pay the 3% of paypal charges so just let me know the total cost
with the charges.
UWAGA TO OSZUSCI tresc jest dokadnie taka sama jak wyzej dzisiaj dostalem

marii
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 28 Jul 2011, 04:34
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by pupus » 18 Nov 2013, 10:26 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

hehe ja dzisiaj dostalem takiego emaila. widac ze nadal probuja z nadzieja ze ktos sie nabierze

pupus
Początkujący
 
 
Posts: 13
Joined: 11 Sep 2012, 10:53
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by pawelm » 25 Jul 2014, 11:48 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

No to ja wpadłem. Aż głupio się przyznać, ale podałem kolesiowi adres e-mail i mój adres. Jeszcze nie odpisał nic. Co poradzicie robić w takim przypadku. Czy jeśli posiada mój adres e-mail to może mi w jakiś sposób zawinąć kasę z konta? Zamknąć konto paypal całkiem?

pawelm
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 2 Oct 2011, 15:35
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by krisbrumm » 25 Jul 2014, 23:32 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

po prostu napisz do paypala co się stało, tzn, że podałeś adres emailowy zarejestrowany w paypal przez nieostrożność, że obawiasz się teraz tego typu oszustwa bo wszystko na to wygląda, że jak już podałes adres to nabrałes podejrzeń i pomyszkowałeś w necie za podobnym schematem przekrętów i że prosisz o audyt jakichkolwiek transakcji przez najbliższy okres.Wówczas PayPal jest zobowiązany chronić twoje konto bo o wszystkim im powiedziałeś .Nie ma się czego wstydzić- oni na bank takich sytuacji setki widzieli i pewnie nic ich już nie zdziwi.
Wszyscy patrzą, ale nie wszyscy widzą
User avatar
krisbrumm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 362
Age: 45
Joined: 27 Sep 2010, 22:34
Location: Birmingham
Reputation point: 75
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 26 Jul 2014, 08:25 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

Mozesz takze zmienic adres email. Ja ostatnio zmienilam dla bezpieczenstwa i jest ok.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by ktosienka » 26 Jul 2014, 10:45 Re: Oszusci kupujący auta przez Pay Pal !

Warto tez to zglosic do Action Fraud, oni specjalizuja sie w walce z pzrestepstwami internetwowymi, smsowymi, wyludzeniami danych itp.


http://www.actionfraud.police.uk/

ktosienka
Stały Bywalec
 
 
Posts: 498
Joined: 22 Oct 2006, 13:06
Reputation point: 65
Poczciwy
Top
0

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI