Income based jobseeker's allowance, Jak dlugo?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

FemalePostNapisane by patulek29 » 10 Dec 2012, 15:28 Income based jobseeker's allowance, Jak dlugo?

Witam chcialam zapytać w sprawie zasiłku income based pomijając fakt ze zostalam zwolniona po przepracowaniu dwóch lat , mam dwojke małych dzieci to forme już skladalam 3 razy . Gdyż po kazdym wypełnieniu przez urzędniczke i wyslaniu do glownego oddzialu nastawala cisza i dopiero przy moim dzwonieniu okazywało się ze nie maja niczego .Więc miła urzędniczka gdy wybralam się w piątek 3 raz z rzedu była tak wkurzona ich brakiem kompetencji bo sama stwierdziła ze to nie mozliwe ze nie maja nic wyslala ta sama forme poczta i standardowo .To mój pierwszy raz kiedy aplikuje o ten benefit i nie chce liczyć tylko na niego choć nie ukrywam przydałby się tym bardziej ze HB nic nie zadecyduje bez decyzji z job centre nawet jeśli dostali moje p45 i ostatni payslip a ja zalegam z czynszem za ten miesiąc . Może ktoś miał podobna sytuacje ? Wie gdzie mogę dzwonić aby coś zdziałać ?
User avatar
patulek29
Początkujący
 
 
Posts: 24
Joined: 11 Oct 2012, 13:30
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

czesc

wlasnie zaczelam pobierac ten zasilek, wiec jestem na biezaco. najlepiej zlozyc aplikacje online na stronie do ktorej link podam nizej. w czasie wypelniania mozesz wybrac czy maja do Ciebie dzwonic, czy tez wolisz kontakt sms-em. musisz tez zaznaczyc, ze zamierzasz aplikowac o housing benefit. odpowiedz bedzie w przeciagu 48 godzin. otrzymasz info gdzie i kiedy masz sie pokazac na rejestracje. max po 3-4 dniach. oto link : https://www.dwpe-services.direct.gov.uk ... l/jsaol/lp

po wizycie w JCP zloz aplikacje online o benefit i spij spokojnie. wystarczy tylko dostarczyc oryginaly odpowiednich dokumentow pod jeden z podanych adresow i czekac do 28 dni na decyzje. zazwyczaj pozytywna. mozesz prosic o splate do trzech miesiecy wstecz.council tax rowniez w tej samej aplikacji. oto link do strony z aplikacja:

http://www.birmingham.gov.uk/benefits

powodzenia :lol:

Mirella21
Raczkujący
 
 
Posts: 66
Joined: 3 May 2012, 22:53
Reputation point: 24
Pokojowy
Top
3

co do job center to współczuję. Pracuje tam banda niekompetentnych debili nie robiących nic z petentami. To że Twój formularz zaginął to nie nowość, miałem podobnie. Jak często dzwonisz i głowę im trujesz to przyśpieszą Twoją sprawę by Cię zbyć i byś nie dzwoniła. Dzwoń jak najczęściej możesz i przyśpieszaj. Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

Jezeli chcesz pobierac income based job seeker allowance nie mozesz miec meza/partnera. Jesli jednak masz kogos to musisz zlozyc aplikacje o contribution based jsa. Link na oba jsa podala Mirella21. Zycze powodzenia.

zamioculcas7
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 10 Jul 2012, 13:44
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

zamioculcas7 wrote:Jezeli chcesz pobierac income based job seeker allowance nie mozesz miec meza/partnera. Jesli jednak masz kogos to musisz zlozyc aplikacje o contribution based jsa. Link na oba jsa podala Mirella21. Zycze powodzenia.

Bzdura income based dostajesz jak masz rodzine. Ja na swoj czekalem okolo 2 miesiecy bo debile kazali mi wypelnic habitual residency test czy cos w tym stylu.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
User avatar
Fok@
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 11 May 2006, 09:46
Location: Birmingham
Reputation point: 29
Pokojowy
Top
0

Czyzby? 3miesiace temu,gdy skladalam wniosek o jsa zadano mi pytanie: czy mam partnera, ktory zarabia powyzej 120f tygodniowo. Poniewaz mam, powiedzieli, ze moge ubiegac sie tylko o contribution based jsa. I to, ze mamy dziecko nie mialo znaczenia.

zamioculcas7
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 10 Jul 2012, 13:44
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

Dzięki podnieslicie mnie na duchu ;))) Hunteros30, zgadzam się w zupełności :)) i napewno skorzystam z rady ;)
User avatar
patulek29
Początkujący
 
 
Posts: 24
Joined: 11 Oct 2012, 13:30
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

tu nie chodzi o partnera tylko o to ile sie ma dochodu....
User avatar
Marosu
Raczkujący
 
 
Posts: 59
Joined: 24 May 2012, 20:29
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

tak zgadzam sie, jednak jesli masz partnera pracujacego full time wasz dochod prawdopodobnie bedzie za wysoki na zalapanie sie na income based. ale naszczescie zawsze pozostaje drugi wariant.
patulek29 nawet jesli ci nie przyznaja, to warto sie odwolywac (nawet kilkukrotnie), podpisywac sie i ''cierpliwie'' czekac. jeszcze raz zycze powodzenia

zamioculcas7
Początkujący
 
 
Posts: 18
Joined: 10 Jul 2012, 13:44
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

Witam. Chciałabym zapytać czy jest tu ktoś kto po pół roku otrzymywania Jobseekers allowance zdawal ponownie habitual test? I jeśli tak to jak długo musiał czekać na decyzję i czy była ona pozytywna?

razmona100
Przyczajony
 
 
Posts: 1
Joined: 7 Apr 2015, 20:44
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0


  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI

cron