Podawanie dziecka do chrztu w Pl- zaswiadczenie ?

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
witam

zostalam poproszona o podanie dziecka do chrztu w Polsce i w zwiazku z tym ksiadz potrzebuje zaswiadczenia.
czy ktos moze przerabial podobny temat tutaj?
ksiadz w polsce z tych dziwowatych i odstapic nie chce od swoich wymogow - a ja do polski tylko na swieta jade wiec nie bede miala czasu na zalatwianie jakis dziwnych zaswiadczen...

moze ktos przechodzil przez cos podobnego i wie gdzie sie udac?
czy myslicie ze w ang kosciele by mi cos takiego wystawili bo nie mam pojecia gdzie polskie koscioly sa w okolicy selly oak.

z gory wielkie dzieki

emilucha
Początkujący
 
 
Posts: 16
Age: 40
Joined: 13 Sep 2010, 22:34
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

Żeby dostać takie zaświadczenie musisz się zapisać do parafii. Polski Kościół jest w centrum na Moor Street zaraz koło M&S. Mszę są o 10:30, 12:30 i 18:00 w niedziele, ale jeśli nie jesteś zapisana do parafii to wątpie, żeby ksiądz wystawił Ci takie zaświadczenie. Najlepiej zapisz się i po np 2-3 tyg poproś o takie zaświadczenie. Pozdrawiam
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

Jak polecisz do Polski to idź do swojej miejscowej parafii. Ksiądz powinien Ci takie zaświadczenie wystawić.
♥ ♥ ♥ Bycie mamą to najcięższa praca i największa radość ♥ ♥ ♥

karmelek
Rozeznany
 
 
Posts: 189
Age: 39
Joined: 30 Oct 2007, 08:47
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

emilucha wrote:czy myslicie ze w ang kosciele by mi cos takiego wystawili

Moja corka podawala do chrztu w zeszlym roku chrzciny byly w Niemczech,tamtejszy katolicki ksiadz tez wymagal zaswiadczenia,ze ona jest katoliczka poszla wiec do ksiedza z angielskiego kosciola katolickiego i bez problemu takie zaswiadczenie dostala,ale my ogolnie do tego kosciola chodzimy, mlodsza corka miala w nim komunie i chrzcilismy synka wiec ksiadz nas zna,nie wiem jak to sie ma kiedy idzie sie do ksiedza ktory pierwszy raz na oczy czlowieka widzi...Co do tutejszego polskiego kosciola to omijam go wielkim lukiem,moze nie sam kosciol ale ksiedza ktory jest tam proboszczem :evil:
Andzia
Image
User avatar
Anastazja
Zadomowiony
 
 
Posts: 820
Joined: 1 Jan 2007, 15:59
Location: Birmingham
Reputation point: 27
Pokojowy
Top
0

Jak wyzej,
Poszedlem do swojego ksiedza i poprosilem go o referencje na ojca chrzestnego. Bez problemu wystawil (tylko ze po angielsku), a kareczke podbilem przy spowiedzi juz w Polsce.
Proboszcz w Polsce nie mial zadnych watpliwosci.

tomtor
Raczkujący
 
 
Posts: 58
Joined: 10 Jan 2008, 02:06
Reputation point: 3
Neutralny
Top
0

Anastazja wrote:Co do tutejszego polskiego kosciola to omijam go wielkim lukiem,moze nie sam kosciol ale ksiedza ktory jest tam proboszczem

pociesze Cie, ze nie Ty jedna ;)
:roll:
Image
CATCH ME... IF YOU CAN!!! :D
User avatar
agg
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2154
Age: 41
Joined: 13 Feb 2007, 18:32
Location: Gdansk/Birmingham
Reputation point: 146
SzanowanySzanowany
Top
0

a co Wam ten ksiądz zrobił, jeśli można wiedzieć?
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
User avatar
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posts: 319
Age: 39
Joined: 10 Oct 2007, 12:01
Location: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
0

Ja chrzcilam synka w ang kosciele bez problemu tylko musielismy chodzic na spotkania itd...proboszcz byl super...

Dora86
Początkujący
 
 
Posts: 13
Joined: 15 May 2012, 16:01
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Proboszcz jest typem służbisty i nie należy do zbyt przyjemnych osób. Ale są też inni księża. Ks Bogdan bardzo miły ludzki i rzeczowy człowiek oraz nowy ks Grzegorz też miły i zabawny. Z ks Bogdanem można się dogadać on jest bardzo pomocny.

Dodano: -- 16 lis 2012, o 18:37 --

Proboszcz jest typem służbisty i nie należy do zbyt przyjemnych osób. Ale są też inni księża. Ks Bogdan bardzo miły ludzki i rzeczowy człowiek oraz nowy ks Grzegorz też miły i zabawny. Z ks Bogdanem można się dogadać on jest bardzo pomocny.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

Kiedy ja mialam podawac dziecko do chrztu ksiadz wymagal zaswiadczenia ze bylam bierzmowana i to najpredzej o to zaswiadczenie chodzi. Szkoda ze nie dopytaliscie go dokladnie o jakie zaswiadczenie mu chodzi. Ale ostatecznie obeszlo sie w ogole bez tego zaswiadczenia mimo ze ksiadz w Bham to sluzbista, jak widac jednak czlowiek ;)
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

Jak mnie się ojcem chrzestnym przytrafiło być, to chodziło o zaświadczenie od proboszcza z mojej parafii, że jestem praktykującym katolikiem. Nie dostałem:/
Ponad wątły umysł Twój bądź...
User avatar
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posts: 377
Age: 52
Joined: 5 Jun 2011, 16:18
Location: Chelmsley Wood
Reputation point: 61
Poczciwy
Top
0

dzieki za odpoweidzi....
ksiadz lokalny w polsce wymaga zeby na nauki uczeszczac - podbijaja obecnosci i potem z ta karteczka sie idzie wiec ta opcja odpada bo nie bede w pl az tak dlugo ...

no nic w takim razie zawijam kiece i do kosciola lece...
uderzam najpierw do angielskiego ksiedza a potem jak sie nie uda to do polskiego...
a jak sie nie uda tutaj w anglii to najwyzej bede musiala wiecej ksiedzu na tace dac moze to pomoze ....

emilucha
Początkujący
 
 
Posts: 16
Age: 40
Joined: 13 Sep 2010, 22:34
Reputation point: 1
Neutralny
Top
0

Zapewne pomoze. "Przepisowosc" ksiezy jest zazwyczaj odwrotnie proporcjonalna do grubosci koperty :roll:
Uważasz, że to co mówię jest chamskie? Ciesz się, że nie wiesz co myślę... :D
User avatar
ewela119
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2132
Age: 36
Joined: 12 Mar 2009, 17:58
Location: Coventry
Reputation point: 109
SzanowanySzanowany
Top
0

Popros kogoś żeby w Polsce poszedł do twojego byłego kościoła jak powie ze potrzebujesz do Anglii zeby zostać chrzestna w uk. Małe kłamstwo a jak działa sprawdzone na mojej dziewczynie. A jak chcesz legalnie to ksiądz w polskim kościele w wolverhampton takie rzeczy załatwia od ręki tylko trzeba się do parafi zapisać

xerdox
Rozeznany
 
 
Posts: 131
Age: 31
Joined: 14 Jul 2010, 19:44
Location: Wolverhampton
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

ja we wrzesniu chrzcilam crke i od chrzestnyych ksiadz chcial zaswiadczenie ze jest sie wierzacym pratykujacym i ze moga byc rodzicami chrzestnymi. trzeba miec podbita spowiedz oraz udzial w tzw. konferencji ( spotkanie dla rodzicow i chrzestnych )
HaPpy MaMa & ŻoNa :)
User avatar
jo14189
Stały Bywalec
 
 
Posts: 306
Age: 34
Joined: 21 Nov 2011, 10:38
Location: Walsall
Reputation point: 10
Neutralny
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI