Porada w sprawie zniżek i insurance'u

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by MariuszJ » 28 Oct 2012, 18:19 Porada w sprawie zniżek i insurance'u

Witam, mam pewien problem... pozwólcie że, go opiszę :

Jeżdże od roku autem na polskich blachach, mam wazne ubezpieczenie i przegląd.
Teoretycznie, bo w praktyce brytyjskie prawo zezwala na użytkowanie pojazdu z zagranicznym ubezepieczeniem na niedłużej niż 6miesięcy w wklali roku (niechodzi tu o ...6miesiecy odkąd przekroczymy ponownie granice... to tak nie działa)
Za pare tygodniu mam zamiar kupić angielskie auto, wymieniłem prawo jazdy na angielskie, bo raczej zamierzam tu zostać, po drugie jest to kolejny dokument tożsamości wraz z potwierdzeniem adresu.
Okey teraz schody, mam 2lata (niby 3 bo mi zawsze w ubezpieczalni dociagają pare miechów do kolejnego roku) bez szkodowej jazdy. Żeby wyjąć zniżki polisa musi być nieważna, więc musiałbym zerwać ją i jeździć bez ubezpieczenia do momentu aż kupie auto. Bez tych zniżek niema ubezpiecze auta bo Mazda które chce kupić, wynosi mnie 10tys funtów rocznie, a ze zniżkami nawet 2lata 1.800funtów rocznie więc tą cene jestem w stanie ponieść.
Najtańsze ubezpieczenie znalazłem w TESCO...
I teraz pytanie. Ile czasu zajmuje wybranie takich znizek,tzn ile czeka sie w polsce na wystawienie, bo przetłumaczyć niema problemu? I ile czasu daje np TESCO żeby im dostarczyc zniżki. Bo z tego co wiem to można z nimi zawrzeć umowę a potem żądają reszty dokumentów np zniżek... Bo jeśli kupie auto, ubezpiecze, a oni mi dadza np 1tydzień na zniżki i jak nie zdąże to mogą mi odrzucić te zniżki i wystosowac ubezpieczenie za 10tys. a z tego co wiem jakbym je odrzucił to znowu problem bo auto niemoże ponoć stać pod domem bez ubezpieczenia... bo odrazu to zgłaszają do DVLA.
Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje.

MariuszJ
Początkujący
 
 
Posts: 30
Age: 36
Joined: 18 Dec 2011, 16:39
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 28 Oct 2012, 19:28 Re: Porada w sprawie zniżek i insurance'u

MariuszJ, strasznie drogo wychodzi Ci to ubezpieczenie. Nie wiem ile to w Pl trzeba czekać na wyrobienie zniżek. Najlepiej jeśli masz kogoś w PL np rodziców to poproś by poszli do ubezpieczalni i zapytali się ile trwa taka procedura. Bez ubezpieczenia nie radzę jeździć, bo można nieźle dostać po czterech literach. Na Twoim miejscu wstrzymałabym się z kupnem auta aż wyrobisz sobie zniżki w PL. Poszukaj jeszcze innych ubezpieczalni np na http://www.gocompare.com/car-insurance/ . Ja przez nich kupowałam swoje ubezpieczenia. Co prawda ja jestem jeszcze w grupie "wysokiego ryzyka" więc na auto z wyższej grupy nie mogę sobie pozwolić. Czas na dostarczanie zniżek zależy od ubezpieczalni . Ja swoje dostarczyłam po 3 tyg, zadzwoniłam do ubezpieczalni i powiedziałam, że czekam aż moja była ubezpieczalnia mi wyśle zniżki, pani powiedziała, że to sobie zapiszą i będą czekać i wszystko było ok. Najlepszym rozwiązaniem będzie jeśli zadzwonisz do ubezpieczalni i zapytasz się ile czasu przewidują na dostarczenie zniżek i wytłumacz im swoją sytuację i powinni pójść Ci na rękę.
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by MariuszJ » 28 Oct 2012, 19:44 Re: Porada w sprawie zniżek i insurance'u

Tak zacząłem kombinować, miałem w sobote kontrolę policji o tak zwykłą rutynową.
Myślałem że, skończę na lawecie, wiem że, wiele polaków jeździ po kilka lat na polskich ubezpieczeniach. Problemy sie zaczną jak tafisz na policjanta który zacznie 'drążyć' lub też spowodujesz stłuczkę ze własnej winy.Tamten chyba nie znał dokładnie prawa, bo po tym jak mu powiedziałem ze w okolicy roku tutaj jestem... btw nie mialem polisy ze sobą, leży w domu w papierach.
Spojrzał z uśmiechem na te angielskie prawko i mnie puścił.

Hm co do tej przeglądarki , ja już zrobiłem tyle tych quotów ... na wielu przeglądarkach, nic nie bije tesco jak narazie. Chciałem jeszcze, z clubcard cos ogarnać, ale po miesiacu zakupów w tesco o 3funty ubezepieczenie mi spadło, wiec nie opłaca mi się przepłacać za zakupy żeby uciułac 3funa ^^

Problem jest też mój adress, wv10 niby według post code rating
http://www.motorcarinsuranceuk.co.uk/po ... atings.php
Jest niczego sobie, ale widziałem pare listów z councilu przyszło na nieznane mi nazwisko z jakimis zaległościami.
Co do auta jest w insurance group 8 jednakże to mazda z 143KM silnikiem turbodiesla.
Te 1.800 jestem wstanie płacić ... no ale 10.000 funtów to chyba wolałbym dalej śmigać na polskich blachach.

Mam też drugą stronę do wyboru, tą złą ...tylko planując życie tutaj... nie chce ryzkować... rzecz w tym że, mam zniżki , z polski z tłumaczeniem tyle że, nie są 'oryginalne' załatwiłem sobie przez pewną firmę.
Wszystko napapierze, ładnie napisane do kiedy do kiedy mam polise itp... tylko pytanie czy te polisy sie nie pogryzą z tą która mam prawdziwa w PL i tą która była fikcyjna.
Noi czy angielska firma ubezpieczeniowa nie sprawdzi tego... i w momencie gdy
odrzuci mi zniżki uaktualni mi cene do 10tys. funa. wiec jak widać konsekwencje są duże, ale ponoć dużo osób tak zrobiło i to przeszło.

MariuszJ
Początkujący
 
 
Posts: 30
Age: 36
Joined: 18 Dec 2011, 16:39
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by mahol » 28 Oct 2012, 20:26 Re: Porada w sprawie zniżek i insurance'u

W tesco przepłacać? to gdzie robisz zakupy? w Biedronce?
Mam clubcard tesco, po wpisaniu mojej karty ubezpieczenie zmniejsza mi się o 20 funtów na miesiąc...
Zniżki załatwiane nie są fikcyjne tylko fałszywe, podrobione, oszukane, wiele osób ich tu używa (ja nie jestem ich zwolennikiem, bałbym się), to jest Twoje ryzyko, z tego co wiem, tesco je akceptuje a czy ktoś się kiedyś dokopie do tego, że są fałszywe? nie wiadomo... nie będą szukać, dopóki nic nie narobisz...
Jeżeli jesteś w stanie zapłacić 1800 to nie szukaj sobie biedy, za rok będzie taniej :)
pozdrawiam
"Wierze, ze jest takie miejsce, gdzie zamiast stresow, wszystko co najlepsze"
User avatar
mahol
Stały Bywalec
 
 
Posts: 319
Age: 39
Joined: 10 Oct 2007, 12:01
Location: 52°41′00″N 1°49′20″W
Reputation point: 44
Pokojowy
Top
4

MalePostNapisane by MariuszJ » 28 Oct 2012, 20:49 Re: Porada w sprawie zniżek i insurance'u

Prawie trafiłeś, analizowałem gdzie wychodz taniej robiąc te same zakupy i w Aldiku jest najtaniej, biorąc pod uwagę produkty który kupuje.
Robiłem przez miesiąć zakupy w tesco od momentu gdy dostałem kartę przez miesiać i poważnie 3funty mi spada ...znając życie to trzeba być z nimi dłużej lojalnym.Chociaż niby była promocja 30%dla nowych klientów, ale może miałem kilka dni wczesniej wyrobioną kartę i się na to nie załapałem.
No tak tylko do tych 1800funtów i tak potrzebuje tych zniżek których niemam. Też nie jestem zwolennikiem ale jakoś się na chwile skusiłem ...ale po czasie dopadły mnie refleksje na ten temat że, lepiej było by mieć jak w ksiażce pisze. Spróbuje załatwić to legalnie.
W tym momencie jak Vannilia radziła, popytać w polsce ile zajmie to, zadzownie do TESCO i zapytam się ile sa wstanie poczekąć na te zniżki. No ale jak zerwę umowę z ubezpieczalnią w polsce to auto już idzie na scrap, można jakieś z tego pieniądze jeszcze wycisnąć? Noi co z papierami tablicami itp?

MariuszJ
Początkujący
 
 
Posts: 30
Age: 36
Joined: 18 Dec 2011, 16:39
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Fok@ » 28 Oct 2012, 21:42 Re: Porada w sprawie zniżek i insurance'u

Ja poprosilem swoich rodzicow by wybrali sie do ubezpieczalni w polsce i zaswiadczenie wydali praktycznie od reki, z tym ze musieli mnie najpierw wyrejestrowac bo bylem zarejestrowany jako wspolwlasciciel. Potem pojechalem do londynu przetlumaczylem i tyle. Z tymi lewymi znizkami to nie slyszalem ale po roku i tak juz sie o te znizki nikt nie bedzie dopytywal tylko obecna firma ubezpieczeniowa wystawi ci quote na nastepny rok i to juz jest traktowane jako dowod twoich znizek. Czyli przez rok trza uwazac. Aczkolwiek nie jestem zwolennikiem kretactwa... Ja mam zas problem z wymiana prawka na angielskie. Wymienialem juz raz, dostalem i zaczolem dzwonic po ubezpieczalniach i niestety nikt nie chcial mi uznac lat praktyki. Prawko mam od 2000 a w uk jestem od 2005 i kazda ubezpieczalnia powiedziala ze nie moge posiadac brytyjskiego prawka od 11 lat skoro w uk jestem tylko 7...no to tlumacze ze wymienilem itp a oni na to ze mam je krocej niz rok i quote mam w kosmos. Musialem dzwonic do dvla zeby mi odeslali polskie no i odeslali. Chwilowo sprawe olalem ale wiem ze byle wykroczenie i sprawa do sadu...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 2
User avatar
Fok@
Rozeznany
 
 
Posts: 196
Joined: 11 May 2006, 09:46
Location: Birmingham
Reputation point: 29
Pokojowy
Top
0

FemalePostNapisane by vanilia » 28 Oct 2012, 21:48 Re: Porada w sprawie zniżek i insurance'u

MariuszJ, weź sobie wolne, pojedź autem do Pl tam sprzedaj albo zostaw rodzicom do sprzedania, bo tu będzię za dużo z tym bałaganu. A nawet poczekając chwile na zniżki pojeździsz autobusem to nie będzie tak źle. Wiem, że ciężko się przestawić na autobus, bo jednak auto daje Ci tą niezależność, ale czasem warto poczekać te kilka tygodni. Nie rób sobie biedy z lewymi zniżkami, znam osoby co napytały sobie przez to biedy. Naprawdę nie warto jeśli chcesz tu zostać na stałe
"Wielkie rzeczy nie powstają w wyniku impulsu, a w wyniku poskładania małych rzeczy w jedną całość."- Vincent Van Gogh
User avatar
vanilia
Zadomowiony
 
 
Posts: 684
Joined: 24 May 2007, 12:04
Location: Sheldon
Reputation point: 47
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by xerdox » 29 Oct 2012, 07:26 Re: Porada w sprawie zniżek i insurance'u

jaka ubezpieczalnia w polsce. Wiem ze pzu i warta wypisuja zaswiadczenia od reki. Napisz e-mail do Twojej Polskiej ubezpieczalni i wtedy dowiesz sie wszystkiego, tylko bron boze im nie mow ze samochod rok czasu jezdzi po uk.

xerdox
Rozeznany
 
 
Posts: 131
Age: 31
Joined: 14 Jul 2010, 19:44
Location: Wolverhampton
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by ramzes11 » 29 Oct 2012, 07:51 Odp: Porada w sprawie zniżek i insurance'u

Witam. Chciałbym podłączyć się do tematu ponieważ mam podobny problem z tym że chodzi o wyliczenie zniżek. A dokładniej chodzi o to że wychodzą one bardzo drogo. Około 5 tys rocznie na samochód BMW 320D 150 KM. Czy taka cena jest spowodowana wiekiem (mam 23 lata) i marką? Obecnie posiadam partii jazdy już prawie 5 lat (na koniec stycznia będzie równe 5 lat) i prawie 4 lata jeździłem samochodem bezszkodowo. Gdyby ubezpieczenie wyniosło mnie 1800 to by był w stanie tyle zapłacić ale nie umiem zejść do takiej sumy. Może źle coś tam wypełniam? Czy to jednak ten wiek i marka zawyżają tą cenę ubezpieczenia?

ramzes11
Raczkujący
 
 
Posts: 72
Joined: 8 Jun 2011, 14:54
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by MariuszJ » 29 Oct 2012, 08:52 Re: Porada w sprawie zniżek i insurance'u

Ramzes11 Oczywiście że, tak mi np gdy robiłem quote'y przed urodzinami które miałem kilka dni temu wyliczało mi ok 200funtów wiecej.
Druga rzecz to twój postcode , gry patrzełem na moich starym adresie to wychodziło mi ok 300funtów taniej... w kwietniu zamierzem sie przeprowadzić, głównie będę bazował na adresach.
I trzecia bardzo ważna, to insurance group tego BMW, ja szukając odpowiedniego auto brałem pod uwage stosunek mocy do insurance group ^^ znalazły się auta jak mondeo i focus które też z takimi mocami są grupie 8. Oczywiście dalszy plan opiera sie do zamontowania chipa który podniesie moc do 175KM a dalej będe w tej samej grupie ubezpieczeniowej... taki chip mozna wymontować w kilka minut w razie MOT... ;)
Vanilia No z tym wolnym, to raczej odpada , plus przejazd do polski samochodem który niewiadomo ile pociągnie ;p tzn jeździ wszystko spoko ale już mu nie ufam jednak 1000mil musiałbym zrobić... a niech no mi klęknie po drodze, to ani nie opłaca się robić, niewiem jak go zezłomować z trasy itp :D. Poszukam jeszcze informacji na temat jak go najlepiej zezlomować tutaj, słyszałem że... na złomowisku wystawiają jakiś dokument który potwierdza że, pojazd został ze złomowany... więc na święta zabrałbym dowód rejestracyjny i tablice do wydziału komunikacji i zgłowy.
Słyszałem też o firmach które skupują auta... i są wstanie jeszcze zanie zapłacić więc to była by dobra opcja, dobry byłby dawca z niego :D

MariuszJ
Początkujący
 
 
Posts: 30
Age: 36
Joined: 18 Dec 2011, 16:39
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 29 Oct 2012, 09:39 Re: Porada w sprawie zniżek i insurance'u

Kupujecie "mocne" samochody jako pierwsze i sie dziwicie ze drogo ubezpieczenie wychodzi to chyba oczywiste ze przy BMW, VW, AUDI, MB i innych klasy premium markach ubezpieczenie bedzie wysokie najpierw musicie udowodnic ubezpieczycielowi ze nie jestescie w grupie "ryzyka" tym udowodnieniem sa lata bez szkodowej jazdy a jezeli znizek nie ma to trzeba rozejrzec sie za tanszym samochodem .
Miejsce zamieszkania ma takze bardzo duzy wplyw na wysokosc ubezpieczenia i nie polecam wpisywania adresow znajomych albo rodziny bo dojscie do tego czy samochod rzeczywiscie jest parkowany w miejscu podanym ubezpieczycielowi jest smiesznie latwe , nie zawsze ubezpieczyciel prowadzi dochodzenie tak wnikliwe ale znam takie przypadki.
Z lewymi zaswiadczeniami jest wszystko dobrze do czasu ... nie chcielibyscie splacac do konca zycia kogos samochodu tylko dlatego ze chcieliscie oszczedzic kilka £ .
Pierwszy rok jest najgorszy do placenia pozniej juz z gorki :-)

MariuszJ wrote:Ramzes11. Oczywiście dalszy plan opiera sie do zamontowania chipa który podniesie moc do 175KM a dalej będe w tej samej grupie ubezpieczeniowej... taki chip mozna wymontować w kilka minut w razie MOT... ;)

Nie zapomnij ze WSZYSTKIE modyfikacje musisz zglaszac ubezpieczycielowi i nie jest to tak latwe jak piszesz ze mozesz to sobie wyciagnac kiedy chcesz np. w razie powaznego wypadku twoj samochod jest zabrany na parking laweta i tam tez beda wyceniane szkody a przy okazji sprawdzane czy sa jakies nie zgloszone modyfikacje ... i tu zazwyczaj ubezpieczalnia odmawia wyplacenia odszkodowania jak znajdzie jakies mody o ktorych nie wie .

Pozatym na MOT nie interesuje ich czy masz jakiekolwiek modyfikacje ... oni tylko sprawdzaja stan techniczny pojazdu.
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
4

ramzes11
- BMW
- moc silnika
- wiek
- długość posiadania prawa jazdy
to są podstawowe czynniki wysokości Twojego ubezpieczenia.
Rozumiem, że (niedługo) 5 lat bezwypadkowej jazdy to masz tutaj - na prawie jazdy UK?

Kup sobie Polo, 1,2 i będziesz miał niższe ubezpieczenie.

Pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

PostNapisane by Guest » 1 Nov 2012, 10:03 Re: Porada w sprawie zniżek i insurance'u

nie wiem gdzie Wy szukacie tego ubezpieczenia, ja bez znizek itp za bmw jako moje pierwsze auto, silnik 2,5l benzyna placilem 1100f. poza tm nie wszystkie firmy angielskie akceptuja polskie znizki, trzeba przed wykupieniem do nich zadzwonic i zapytac, zazwyczaj te, ktore akceptuja je i tak z gory daja wieksze ubezpieczenie.

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Alzak » 1 Nov 2012, 10:37 Re: Porada w sprawie zniżek i insurance'u

Kiedy to bylo Draco ? ubezpieczenia w przeciagu ostatnich 3-4 lat podrozaly dosc duzo ...
Jakikolwiek sarkazm zamieszczony w powyzszym poscie jest calkowicie nieprzypadkowy...

Alzak
Zadomowiony
 
 
Posts: 620
Joined: 11 Jul 2010, 06:48
Reputation point: 55
Poczciwy
Top
0

PostNapisane by Guest » 1 Nov 2012, 10:40 Re: Porada w sprawie zniżek i insurance'u

Alzak wrote:Kiedy to bylo Draco ? ubezpieczenia w przeciagu ostatnich 3-4 lat podrozaly dosc duzo ...



troche ponad rok temu...

co lepsze, teraz majac na koncie wypadek i posiadajac auto 170 konne place 950f ubezpieczenia na rok. znizki mam tylko jeden rok.

Guest
 
 
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI