Kupno samochodu bez ubezpieczenia a ubezpieczenie go

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy
Witam mamy z mężem dylemat . Mianowicie zamierzamy z mężem zakupić auto które okazuje się ze nie jest ubezpieczone( posiada aktualny mot i tax) . Sprzedający twierdzi ze nie może mi w żaden sposób pomoc jeśli chodzi o insurance . Auto stoi u niego przed domem a maz zamierza po zakupieniu go wrócić nim do domu no własnie tylko czy może a jeśli nie to w jaki sposób najlepiej to załatwić ?? Może ktoś coś będzie w stanie doradzić...?( chodzi o droge powrotna z Walsall do Dudley)
Image

karolinqa2491
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Joined: 3 Jun 2011, 21:45
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

Tutaj jest troch inaczej z ubezpieczeniem niż w Polsce.
Ubezpieczenie jest na kierowce a nie na samochód.
Na tej stronie wszystko jest napisane http://www.ubezpieczenie-samochodu-w-an ... urance.php

piopaw
Rozeznany
 
 
Posts: 158
Age: 42
Joined: 7 Dec 2007, 18:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

wchodzicie na stronę http://www.rac.co.uk/day-insurance/ i wykupujecie insurance na jeden dzień

manuuu
Początkujący
 
 
Posts: 20
Joined: 14 Jun 2012, 18:04
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

Tak zgadza się tylko wiadomo ze przed kupnem tego auta można się jeszcze rozmyślić dlatego jakby tu najlepiej postąpić ? Przecież nie wykupie ubezpieczenia nie mając 100% pewności ze kupie to auto bo np okaże się ze jakieś wady sprzedawca nie wykazał . Mamy zamiar kopic to auto ale jeszcze go nie widzieliśmy wiec to wciąż 50/50 .

Dodano: -- 14 cze 2012, 19:22 --

Tak zgadza się tylko wiadomo ze przed kupnem tego auta można się jeszcze rozmyślić dlatego jakby tu najlepiej postąpić ? Przecież nie wykupie ubezpieczenia nie mając 100% pewności ze kupie to auto bo np okaże się ze jakieś wady sprzedawca nie wykazał . Mamy zamiar kopic to auto ale jeszcze go nie widzieliśmy wiec to wciąż 50/50 .
Image

karolinqa2491
Raczkujący
 
 
Posts: 57
Joined: 3 Jun 2011, 21:45
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

Szczerze? Podjeżdżasz pod domek, kupujesz autko i dzwonisz do wybranego przez Ciebie ubezpieczyciela. niektórzy idą na rękę i ubezpieczają od ręki jak nie to kup ubezpieczenie i jedź po to auto dnia kolejnego. ubezpieczenie działa po telefonie i ubezpieczony jest kierowca a nie autko. Pozdrawiam
Nikt nie mówił że będzie łatwo :)
User avatar
Hunteros30
Stały Bywalec
 
 
Posts: 451
Age: 44
Joined: 10 Nov 2011, 00:38
Location: walsall
Reputation point: 42
Pokojowy
Top
0

Proste rozwiązanie short term insurance , możesz auto nawet na jeden dzień ubezpieczyć , poszukaj u wujka google jest kilka firm które oferują takie ubezpieczenia koszt na jeden dzień około 15 funi, lepsze to niż zatrzymanie przez policje i z 300 funi kary i 6 punktów.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posts: 266
Joined: 11 Aug 2010, 01:08
Reputation point: 30
Pokojowy
Top
0

e tam..pierdzielicie hipolicie
kupujesz auto wsiadasz w nie i jedziesz do domu bez insura
mnie raz sprawdzili powiedziałam ze kupiłam dzis pokazałam kwitek miałam tax i mot wiec mogłam nim smigac .Policman podziekował pojechał i tyle go widziałam ;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
-3

Ivoneczka23, odpowiedz sobie na pytanie co by sie stalo jakbys miala wypadek z Twojej winy w drodze do domu swiezo zakupionym autem bez ubezpieczenia?
User avatar
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 13 Oct 2007, 23:44
Location: Worcester
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

Nic zapłaciła by za naprawę samochodu , odszkodowanie dla uczestnika bądz uczestników wypadku , a może i uczestnik i uczestniczy na rente dożywotnią z kieszeni Ivoneczki by się załapali :)))) no jak by już miała pecha na maxa to może by o jakieś lambo albo jakis inny wynalazek zaczepiła , a tam pewnie zderzak kosztuje kilka tysi poundów .

bongorno
Rozeznany
 
 
Posts: 266
Joined: 11 Aug 2010, 01:08
Reputation point: 30
Pokojowy
Top
2

odpowiadam sobie na pytanie- nie przewiduje żadnych wypadków ze zwojej lub niczyjej strony jestem okropnie pewna siebie i nie interesuje mnie gdybanie...
jrobie tak za kazdym razem i jakos zyje
gdybym miała miec pecha to zabiłabym kogos w dordze po bułki do sklepu ;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

Ivoneczka23, podoba mi sie Twoja pewnosc siebie i wiara w swoje szczescie, jestemy pikusiami przy Tobie.

wracajac do tematu, tak jak ktos wczesniej wspominal mozna wykupic jednodniowe ubezpieczenie lub po prostu stala polise zaznaczajac, ze jeszcze nie jestesmy jeszcze wlascicielami auta. potwm mozna to zmienic lub anulowac polise i kupic nowa.
User avatar
zwierzakfm
Stały Bywalec
 
 
Posts: 333
Joined: 13 Oct 2007, 23:44
Location: Worcester
Reputation point: 22
Pokojowy
Top
0

a ja ze swojej strony dodaje ze nie nakłaniam was do drogi zła i nierzadu ani grzechu wiec jesli wola wasza taka to kupcie ubezpieczenie jednodniowe ;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

wchodzisz na ta strone:
http://www.hpicheck.com/
mozesz tam wykupic sprawdzenie auta, dostaniesz jego cala historie zaksiegowana, lacznie z przebiegami i przegladami, dodatkowo w cenie masz siedmiodniowe ubezpieczenie na czas zrobienia wlasciwego i mozesz sobie na tym jezdzic. jedynie podczas zakupu dzwonisz do nich i mowisz, ze kupilas to auto no i podajesz wszystkie dane. to wszystko.

ps. nie sluchaj ivoneczki, ze swoja pewnoscia zycze jej aby daleko w zyciu zajechala... czasem w drodze po wymienione bulki dzieciak wyskoczy na ulice i co? dalej bedziesz wierzyla w swoje umiejetnosci?

Guest
 
 
Top
0

To Draco podał najlepsze rozwiązanie.
Ciekawa strona na pewno ja z niej korzystam.

piopaw
Rozeznany
 
 
Posts: 158
Age: 42
Joined: 7 Dec 2007, 18:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

draco...jezdziłam autem zanim powstał wegiel....twoje zyczenie mi powodzenia brzmi jak wyrzut pełen goryczy ,jednakowoz jestem miła i dobrze wychowana dziewczynka i podziękuje ci za nie bardzo serdecznie ;)
To ja..ta co Was tak wqrwia poprawiajac Wasze błędy ortograficzne...i juz zawsze będę to robiła;)

Ivoneczka23
Stały Bywalec
 
 
Posts: 583
Age: 40
Joined: 17 Jul 2009, 17:42
Reputation point: 40
Pokojowy
Top
0

Next

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI