Papierosy a bagaż podręczny ;)

Dla wszysktich którzy mieszkają lub zamierzają przyjechac do Birmingham i potrzebują informacji na różne tematy

MalePostNapisane by AdamBoltryk » 10 Apr 2012, 18:55 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Chyba, że kupisz za bramkami - na bezcłowym. I będziesz miała dołączony rachunek

pozdrawiam

AdamBoltryk
Wtajemniczony
 
 
Posts: 2527
Joined: 6 Dec 2008, 12:19
Reputation point: 183
SzanowanySzanowany
Top
0

MalePostNapisane by bongorno » 10 Apr 2012, 20:54 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Adam masz racje zapomniałem o tej opcji.

bongorno
Rozeznany
 
 
Posts: 266
Joined: 11 Aug 2010, 01:08
Reputation point: 30
Pokojowy
Top
0

MalePostNapisane by P-C » 10 Apr 2012, 21:41 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Chyba, że tenże alkohol zakupisz w sklepie już na lotnisku:-)
Ponad wątły umysł Twój bądź...
User avatar
P-C
Stały Bywalec
 
 
Posts: 377
Age: 52
Joined: 5 Jun 2011, 16:18
Location: Chelmsley Wood
Reputation point: 61
Poczciwy
Top
0

FemalePostNapisane by anarek7 » 11 Apr 2012, 13:50 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Tak wlasnie wiem ze kosmetyki plyny itp. musza miec 100ml,myslalam tylko ze z alkoholem jest inaczej.No nic dzieki za odpowiedz pozdrawiam :)

anarek7
Rozeznany
 
 
Posts: 121
Joined: 3 Oct 2009, 08:24
Reputation point: 4
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by sivvusek » 10 Jul 2013, 22:56 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

byleby nie przekroczyć wagi 10 kg ;) bo litr wódeczki waży więcej niż kilo ;) trza dobrze liczyć :) bo się może skończyć obaleniem buteleczki w koncie ;)

sivvusek
Początkujący
 
 
Posts: 12
Age: 44
Joined: 6 Jul 2012, 20:52
Reputation point: 2
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by nettmanek » 26 Dec 2013, 16:51 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

witam. Temat ciut stary. Jak to jest teraz z tymi fajkami? ile moge przewieźć wracając do Anglii z Polski?

i jeszcze pytanko: Kupiłem perfumy na prezent 50ml i sa one w zafoliowanym fabrycznie opakowaniu. jak to mam przewieźć? wyciągnąć buteleczkę żeby włożyć do foliowej torebki?
User avatar
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 35
Joined: 8 Jun 2013, 12:07
Location: Wolverhampton
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Krzysiek2099 » 27 Dec 2013, 15:23 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Z fajkami nic sie nie zmieniło.

Krzysiek2099
Rozeznany
 
 
Posts: 151
Joined: 2 Jun 2013, 23:02
Reputation point: 12
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by boloney » 23 Feb 2014, 13:13 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Tyle sie zmienilo z fajkami ze nikt tutaj nie napisal prawdy. Podajecie linki ale chyba nikt ich nie czyta. Nie ma limitow na przewoz papierosow do uk jesli clo jest oplacone w innym kraju ue. Jest to wyraznie napisane na stronie hmrc. Jednak sa pewne wskazniki ktore sa brane pod uwage,pierwszy z nich to ilosc. Na jej podstawie podejmowana jest decyzja czy delikwent bedzie przesluchiwany czy tez nie,kiedy juz dochodzi do przesluchania najczesciej fajki sa konfiskowane. Warto wozic z soba statement of truth i dyktafon jesli przewozi sie wieksze ilosci, oczywiscie mowa tu o fajkach na wlasny uzytek. Jesli ktos lata na przemyt to i tak go wylapia nic nie pomoze. Mi kiedys zabrali 11000 fajek i dzieki pomocy ludzi z nothing2declare (pomoc darmowa, nie jest to ich zrodlo dochodu) wygralem sprawe w crown court. Byla to dluga droga ale warta zachodu,moja wiedza zwiekszyla sie kolosalnie na tyle ze teraz latam srednio co pol roku na jeden dzien po tyle fajek ile wejdzie do bagazu :) nastepna wycieczka w maju, jesli maja ochote zabierac to prosze bardzo, spotkamy sie w sadzie po raz kolejny :) jak juz komus zabiora pod zadnym pozorem nie wolno podopisac notatnika,to jest uzywane przeciwko nam w sadzie.

boloney
Przyczajony
 
 
Posts: 2
Joined: 23 Feb 2014, 13:04
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by nettmanek » 17 Nov 2015, 21:32 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Image

tak dla wyjasnienia... zdjecie tablicy zrobione na lotnisku Birmingham

to co znajduje sie w ramce niebieskiej dotyczy lotow Polska - Anglia

czyli generalnie mozna przewieźć ile sie chce pod warunkiem ze to na wlasny użytek... jeśli uznaja ze nie na wlasny użytek to mozna zostać zapytany skąd ta ilosc i w najgorszym przypadku konfiskata
User avatar
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 35
Joined: 8 Jun 2013, 12:07
Location: Wolverhampton
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by Voltix » 17 Nov 2015, 22:29 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

You don’t pay duty or tax on goods you bring in from the European Union (EU) as long as you:

- transport them yourself
- will use them yourself or give them away as a gift
- have paid duty and tax in the country where you bought them

https://www.gov.uk/duty-free-goods/arri ... -countries

Czyli mozna tez powiedziec, ze prezent dla kogos ;p

Voltix
Rozeznany
 
 
Posts: 106
Joined: 6 Feb 2014, 12:59
Reputation point: 10
Neutralny
Top
2

MalePostNapisane by piopaw » 18 Nov 2015, 14:51 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Pytanie do nygajp2 a czy te twoje papierosy miały polską banderole?

piopaw
Rozeznany
 
 
Posts: 158
Age: 42
Joined: 7 Dec 2007, 18:43
Reputation point: 5
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by siklers90 » 18 Nov 2015, 17:23 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

A na przykład jak lecicie samolotem to ile zabierać ie wagonów do bagażu. Bo niby przed odprawą można mieć VW bagażu dwa wagony, a już po odprawie w sklepie na lotnisku można kupić tyle ile się zmieści w bagażu. Czy to prawda

siklers90
Początkujący
 
 
Posts: 28
Joined: 8 Oct 2013, 06:31
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

MalePostNapisane by nettmanek » 18 Nov 2015, 19:05 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Nie nieprawda ... Przeczytaj co pisaliśmy wczesniej
User avatar
nettmanek
Raczkujący
 
 
Posts: 95
Age: 35
Joined: 8 Jun 2013, 12:07
Location: Wolverhampton
Reputation point: 0
Neutralny
Top
0

PostNapisane by Guest » 6 Dec 2015, 20:20 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

Jak to w końcu jest z tymi papierosami bo tak: zawsze przywożę mojemu koledze z pracy w ramach przysługi on mi wykupuje dodatkowy bagaż daje pieniądze i z Polski zabieram dla niego 200 paczek papierosów (latamy w dwie osoby). Jeśli lecę gdzieś poza UE zabieram dla niego 10 paczek na osobę. Na święta lecimy na Gran Canarie jak to usłyszał to bardzo się ucieszył bo podobno tam są tanie papierosy (nie wiem nie palę nigdy się tym nie interesowałem), a że Gran Canaria to hiszpańska wyspa czyli należy do UE to będę mógł mu przywieść 200 paczek (dwie osoby) jednak inny kolega ostrzegł mnie, że jeśli chodzi o Gran Canarie to zasady są takie same jak w przypadku przywożenia papierosów z poza UE czyli 10 paczek na osobę. Nie chce wyświadczając komuś przysługę narobić sobie problemów. Wie ktoś jak to jest naprawdę?

Guest
 
 
Top
0

MalePostNapisane by Voltix » 6 Dec 2015, 20:38 Re: Papierosy a bagaż podręczny ;)

xxxx wrote:Jak to w końcu jest z tymi papierosami bo tak: zawsze przywożę mojemu koledze z pracy w ramach przysługi on mi wykupuje dodatkowy bagaż daje pieniądze i z Polski zabieram dla niego 200 paczek papierosów (latamy w dwie osoby). Jeśli lecę gdzieś poza UE zabieram dla niego 10 paczek na osobę. Na święta lecimy na Gran Canarie jak to usłyszał to bardzo się ucieszył bo podobno tam są tanie papierosy (nie wiem nie palę nigdy się tym nie interesowałem), a że Gran Canaria to hiszpańska wyspa czyli należy do UE to będę mógł mu przywieść 200 paczek (dwie osoby) jednak inny kolega ostrzegł mnie, że jeśli chodzi o Gran Canarie to zasady są takie same jak w przypadku przywożenia papierosów z poza UE czyli 10 paczek na osobę. Nie chce wyświadczając komuś przysługę narobić sobie problemów. Wie ktoś jak to jest naprawdę?



Money & duty free for Gran Canaria

The Canary Islands are not part of the EU. The following goods may be imported into the Canary Islands without incurring customs duty:

• 200 cigarettes or 100 cigarillos, 50 cigars or 250g tobacco.
• 1L of spirits if exceeding 22% volume or 2L of alcoholic beverage not exceeding 22% volume and 2L of other wine.
• 250mL eau de toilette and 50g of perfume.
• 500g of coffee or 200g of coffee extract.
• 100g of tea or 40g of tea extract.
• Gifts up to the value of approximately €37.26.


http://www.worldtravelguide.net/spain/c ... -duty-free

Tyle znalazlem

Pewnie w druga strone tak samo.

Voltix
Rozeznany
 
 
Posts: 106
Joined: 6 Feb 2014, 12:59
Reputation point: 10
Neutralny
Top
3

PreviousNext

  • Similar topics
    Replies
    Last post
Return to SZUKAM INFORMACJI