Zaloguj się Załóż konto
Start News United Kingdom Przed świętami ceny paliwa mogą spaść poniżej 1 funta za litr
Przed świętami ceny paliwa mogą spaść poniżej 1 funta za litr
   sledzik    Wykop    Gwar    Facebook   
Eksperci uważają, że w okresie przedświątecznym ceny paliw na stacjach benzynowych spadną poniżej 1 funta za litr.

Organizacja RAC przewiduje, że cena benzyny zmniejszy się o 3 pensy i będzie wynosić średnio 103 pensy za litr, a oleju napędowego o 5 i spadnie do średniej ceny 104 pensów. Jednak jak mówi rzecznik prasowy RAC Simon Williams supermarkety mogą pójść jeszcze dalej i na ich stacjach, na których zawsze jest taniej, za litr paliwa trzeba będzie zapłacić 1 funta lub mniej.

We wtorek Tesco i Asda ogłosiły, że obniżają ceny benzyny i oleju napędowego o 2 pensy. Podobną decyzję podjął Sainsbury’s – tam obniżki będą wynosić nie więcej niż 2 pensy. Działania te zostały podyktowane spadkiem cen na światowych rynkach. Obecnie za baryłkę ropy Brent trzeba zapłacić 41 dolarów i jest to stawka niemal najniższa od siedmiu lat.

Już w ubiegłym miesiącu na stacjach zaobserwowano krótkookresowy powrót do cen poniżej 1 funta za litr, gdy Asda wprowadziła trzydniową promocję i sprzedawała paliwo po 99.7 pensa. Z kolei średnia cena oleju napędowego jest teraz najniższa od sześciu lat – w ubiegły piątek spadła do 109.18 pensa.
Wednesday, 09 December 2015 07:01
 Czytaj poprzedni artykuł:
W Irlandii Północnej mieszka więcej Polaków niż Irlandczyków
  Czytaj następny artykuł:
Wczoraj ewakuowano centrum handlowe w Sutton Coldfield